čelovka na běhání

Čelovka zlepší bezpečnost při večerním běhání

Stále více lidí se vrhá do náruče odreagování v podobě běhu. Proč ne, když se vypořádáte nejen s depresemi, ale zredukujete nadváhu, prokrvíte končetiny, zrychlíte metabolismus, vylepšíte soustředěnost a doslova vás zaplaví pocity štěstí.

Noční sportování má své kouzlo

Ze všech stran se hrnou nápady, jak být fit. Člověk se umí vyburcovat k maximálním výkonům. Největším nepřítelem se však stává nedostatek času. Celý den se těšíte na svou aktivní chvilku, jenže venkovní tma vás dovede úplně zastavit. Nemusíte se obávat, vždyť i v pozdních večerních hodinách se dá provozovat sport. Stačí navštívit outdoorové vybavení a sehnat si sortiment vhodný k vylepšení pohodlí a bezpečnosti. K úspěšného tréninku patří především kvalitní boty s dostatečnou stabilitou a funkční prádlo. Hodit se mohou i brýle s čirým sklem se sportovními obroučkami, abyste ochránili oči před různými větvičkami a poletujícím hmyzem.  

Čelovka posvítí na cestu

Noční běhání má své výhody – lépe se soustředíte, užíváte si klid a narazíte pouze na minimum stejně zapálených duší. Nevyhnete se potřebě koukat, kam šlapete. Vaše postava zase musí být viděna ostatními lidmi pro zajištění bezpečí. V tomto případě se zaručeně hodí čelovka na běhání, nejlépe s nízkou hmotností, aby vás nijak neomezovala v pohybu. Při výběru se zaměře na dostatečnou svítivost, pokud chcete bez problémů zvládnout delší tratě. S orientací v neznámém terénu pomůže například čelovka Petzl se třemi režimy svícení červeným a čtyřmi s bílým světlem. Kromě blízkého okolí umožní dosvit do dálky. K plusům patří několik hodin svícení v případě automatického přepnutí do ekonomického režimu.

Ticho léčí. Odpočinete si. Někdo přílišný klid nesnáší. V tomto případě se o zpestření postará poslech hudby ze sluchátek. A po návratu vás určitě nebudou trápit problémy s usínáním.