Polymethylmethakrylát

Polymethylmethakrylát

Polymethylmethakrylát známý jako plexisklo nebo také akrylátové sklo, má v dnešní době hojné využití. Využívá se v letectví i autodopravě, ve stavebnictví, strojírenství, zdravotnictví, potravinářství a reklamě.

Využití plexiskla

V rámci své propagace objednávají firmy stojánky na letáky, v potravinářství slouží akrylátové sklo jak k uskladnění, tak i k vystavování potravin a ve stavebnictví nahrazuje sklo. Některé konstrukce by například ani ze skla být nemohly – sklo je oproti akrylátu těžké a křehké.

Prodej plexiskla je z těchto důvodů rozšířeným odvětvím. Společnosti, které se jím zabývají, nabízí nejrůznější provedení plexiskel – ať už mluvíme o tvarech, barvě či pevnosti materiálu. Takové společnosti vyrobí plexisklo na míru individuálních potřeb zákazníka, přičemž téměř žádný tvar není díky jeho vlastnostem nemožný.

Zpracování, řezání a ohýbání akrylátového skla

Prodejci plexiskla se zabývají také jeho zpracováním. Řezání plexiskla se provádí pomocí speciálních formátovacích pil, které zvládnout rozřezat plexisklo na jemno i na hrubo v nejrůznějších velikostech. Dalším způsobem zpracování je ohýbání plexiskla pomocí lokálního ohřátí materiálu, které způsobí jeho snadnou ohybatelnost. Dosáhnout tak lze i požadovaného úhlu. Takovýmto ohnutím se vytvoří stojan na letáky, kancelářské držáky i poutače.

Mimo lokální ohnutí je možné obloukovité ohnutí celého plexiskla, které se využívá v leteckém průmyslu, kde je navíc důležité, aby ohnutí plexiskla nezkreslovalo okolní prostředí při pohledu ven.

Veškeré tyto úkony zvládá společnost AZ Plastik, spol. s r.o, která působí nejen na českém trhu již více než 20 let. Zabývá se zpracováním, řezáním i prodejem plexiskla a v případě větší objednávky vám zajistí i dopravu. Svěřte se tedy do jejich rukou a uvidíte, že budete spokojeni.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Pořiďte si nákladní a dopravní techniku s výhodnými podmínkami
Pořiďte si nákladní a dopravní techniku s výhodnými podmínkami
Neustále sháníte přívěsy a návěsy? Potřebujete konkrétní značku automobilu, protože již máte zkušenosti s těmito druhy vozidel? Nemusíte ihned sahat...
Půjčovna náklaďáků vám zachrání podnikání
Půjčovna náklaďáků vám zachrání podnikání
Kdo někdy podnikal v nákladní dopravě, moc dobře ví, že není skoro dne, kdy se něco nepokazí. Jeden týden vám...
Úklidové stroje jako nepostradatelná technika současnosti
Úklidové stroje jako nepostradatelná technika současnosti
Každá firma před otevřením svých dveří zaměstnancům či obchodním partnerům pracuje na dokonalém úklidu, díky němuž je vždy všechno čisté,...