Polymethylmethakrylát

Polymethylmethakrylát

Polymethylmethakrylát známý jako plexisklo nebo také akrylátové sklo, má v dnešní době hojné využití. Využívá se v letectví i autodopravě, ve stavebnictví, strojírenství, zdravotnictví, potravinářství a reklamě.

Využití plexiskla

V rámci své propagace objednávají firmy stojánky na letáky, v potravinářství slouží akrylátové sklo jak k uskladnění, tak i k vystavování potravin a ve stavebnictví nahrazuje sklo. Některé konstrukce by například ani ze skla být nemohly – sklo je oproti akrylátu těžké a křehké.

Prodej plexiskla je z těchto důvodů rozšířeným odvětvím. Společnosti, které se jím zabývají, nabízí nejrůznější provedení plexiskel – ať už mluvíme o tvarech, barvě či pevnosti materiálu. Takové společnosti vyrobí plexisklo na míru individuálních potřeb zákazníka, přičemž téměř žádný tvar není díky jeho vlastnostem nemožný.

Zpracování, řezání a ohýbání akrylátového skla

Prodejci plexiskla se zabývají také jeho zpracováním. Řezání plexiskla se provádí pomocí speciálních formátovacích pil, které zvládnout rozřezat plexisklo na jemno i na hrubo v nejrůznějších velikostech. Dalším způsobem zpracování je ohýbání plexiskla pomocí lokálního ohřátí materiálu, které způsobí jeho snadnou ohybatelnost. Dosáhnout tak lze i požadovaného úhlu. Takovýmto ohnutím se vytvoří stojan na letáky, kancelářské držáky i poutače.

Mimo lokální ohnutí je možné obloukovité ohnutí celého plexiskla, které se využívá v leteckém průmyslu, kde je navíc důležité, aby ohnutí plexiskla nezkreslovalo okolní prostředí při pohledu ven.

Veškeré tyto úkony zvládá společnost AZ Plastik, spol. s r.o, která působí nejen na českém trhu již více než 20 let. Zabývá se zpracováním, řezáním i prodejem plexiskla a v případě větší objednávky vám zajistí i dopravu. Svěřte se tedy do jejich rukou a uvidíte, že budete spokojeni.