opravy stavebních strojů

Bezpečnost a spolehlivost manipulační techniky je otázkou pravidelného servisu

Manipulační technika představuje menší, ale i opravdu velké přístroje, jejichž úkolem je přenášení předmětů a jejich umisťování na mnohdy komplikovaně dostupná místa. Jde o pracovní nástroje, jejichž správné fungování a výkon mají velký vliv na celkovou výkonnost a splnění úkolů. Na co si dát pozor u revizí jeřábů a manipulační techniky? To se dozvíte v tomto článku.

Základem je výběr kvalitní manipulační techniky

Pro vytvoření bezproblémového pracovního prostředí je nutné začít především výběrem správné manipulační techniky. Vyberte si takovou značku, která má za sebou jasnou historii a není u ní problém s revizemi či opravami. Zajímavými pracovními stroji jsou například japonské minijeřáby MAEDA, které představují kvalitní a promyšlené řešení za poměrně příznivé ceny.

Opravy jeřábů u ověřených společností

K pořízení manipulační techniky se váže i nutnost mít sjednaný servis, kde se případně postarají o nutné opravy stavebních strojů a jeřábů. Vsaďte na takovou společnost, která si umí poradit s vaší značkou techniky a nabízí originální náhradní díly. Většina společností, které se zabývají prodejem manipulační techniky, dokážou nabídnout i odpovídající kvalitu servisu. Zde je také na místě výhoda v podobě zapůjčení podobného přístroje, ať během servisních prací nedochází ke zbytečnému zpoždění celé stavby a podobně.

Pravidelné revize pro bezpečnost

Kromě oprav ve chvíli, kdy se něco pokazí, jsou velmi důležité také pravidelné revize v určitých intervalech. Ty zabraňují možnému vzniku vážnějších problémů a jsou především otázkou bezpečnosti. U nových strojů mohou být revizní podmínky také nutné pro případné uplatnění záruky. Revize jeřábu tak vždy pečlivě naplánujte, ať je všechno vyřešeno přesně tak, jak by mělo být.