malachitové náramky

Šperky, které pomáhají? Víme, jaké to jsou!

Víte, že funkce šperku už dávno není jen ta estetická? Vybrané šperky, respektive jejich materiály dokážou svého nositele i ochránit. Před nemocemi, toxickými látkami a dalšími negativními jevy, které mu rozhodně nesvědčí.

Hitem současné doby jsou energetické malachitové náramky. Tento velmi vzácný polodrahokam byl už ve středověku používán jako ochranný kámen proti všem formám magie. Včetně té černé. Dnes nás spíše zásobují pozitivní energií. A pohlcují tu negativní. K tomu tělo zbavují toxických látek, neutralizují radioaktivní záření a elektromagnetické znečištění. A pozor, při obchodních jednáních napomáhají uzavírat dobré obchody!

Náramky pro pozitivní myšlení

Pozitivní myšlení však navozují i náramky kombinované, například čakrový z lávových a přírodních kamenů, jako jsou granát, černý achát, jaspis, tygří oko, laspis lazuri, tyrkys a ametyst. Kombinace těchto kamenů harmonizuje energii a blokuje negativitu.

Perlami proti vyhoření

Řadou pozitovních účinků disponují i perly. Tiší bolest, pomáhají při kožních a zažívacích problémech, při vyhoření, a dokonce vám mohou dopomoci k miminku. Zdravotní účinky však nemají jen náramky. Pozitivně na vás budou působit i náhrdelníky a náušnice, třeba stříbrné náušnice s pravou perlou.

Citrín proti nachlazení

Leze na vás nachlazení? Pak byste měli nosit náramek z citrínu, který vašemu tělu spolu s energií dodá i teplo. I tento minerál je ale skvělým prostředkem pro posílení optimismu.

Křišťál posilující imunitu

Na dýchací cesty ale pozitivní působí i křišťál aktivující imunitní systém a pomáhající se tělu vypořádat se záněty – průduškovými, plicními i ledvinovými. Šperky z křišťálu však své nositele zbavují také strachu a beznaděje.

Růžový opál proti nervozitě

Jste roztěkaní? Uklidní vás růžový opál, kterému se také přezdívá kámen životního nadhledu. Růžový opál vás prý také zbaví nervozity a trémy. Vezměte si ho proto na test či zkoušku ve škole.