Bali

Bali, kousek ráje na zemi

Když se blíží chmurné období zimy, ozdobíme v práci svůj monitor fotografií pohádkové pláže s palmou v rohu. Tento kousek exotického ráje nám pak při startu pracovního dne vždy zvedne náladu a připomene vůni dálek. Málokdo však ví, že obrázek, navozující pocit ráje na zemi, je nejčastěji indonéský ostrov Bali. Svou jedinečnou atmosférou dokáže turisty nadchnout více, než jen samotným koupáním, krásnými plážemi a nekonečnými možnostmi potápění. Především atmosféra plná hinduistických rituálů a usmívajících se lidí je to, co z návštěvy tohoto ostrova udělá neopakovatelný zážitek.

Ostrov Bohů

Jak samotný nadpis napovídá, Bali v původním názvu znamená Ostrov Bohů. Je to místo, kde kvete hinduistické náboženství, jež doslova ucítíte téměř na každém kroku. Jedná se o autentický popis, jelikož ulice na Bali jsou protkané vůní vonných tyčinek. Všudypřítomné jsou také menší svatyně, u kterých často zahlédnete oslavy. V městech jsou pak na denním pořádku průvody. Turisticky atraktivní místa, jako příkladně Ubud, nabízejí folklórní vyžití téměř neustále. Pokud však netoužíte svou dovolenou na Bali strávit na festivalu či nákupem drobností, jsou zde pláže, které potěší všechny milovníky koupání, opalování, potápění a také surfaření. Při plánování svého vysněného zájezdu na Bali myslete na to, že ostrov je vulkanického původu, a právě proto mají zdejší pláže na severu písek černý, na jihu pak bílý. Rozmyslete si proto předem, která forma vám je příjemnější.

Procestujte celý ostrov

Je skutečná škoda trávit svou dovolenou na Bali pouze v jednom letovisku a neprocestovat ostrov důkladně. Je to příroda, která jej dotváří – ať už se jedná a rozlehlá údolí protkaná rýžovými políčky, vysoké hory či mytické staré chrámy. Navíc pro milovníky fauny a flóry jsou zde nepřeberná množství pestrobarevných květin a také zvířat, která jsou díky náboženství zdejšími obyvateli bedlivě chráněna. Při zájezdu na Bali rozhodně nevynechejte ochutnávku místní kuchyně, která sestává především z rýže, zeleniny, masa a hojně se také používá kokosové mléko.

Také už cítíte vůni dálek? Bali je destinací, která nadchne každého cestovatele. Všechny nabídky zájezdů na tento indonéský ostrov naleznete přehledně na NewTravel.cz. Snadno zde porovnáte nabídky jednotlivých cestovních kanceláří, které jsou prověřené a pojištěné. Při finálním výběru pak budete jednoduše přesměrováni na stránky cestovní kanceláře, kde zároveň uzavřete i cestovní smlouvu. Šťastnou cestu!