3D tisk Zlín

3D tisk ve Zlíně vám kvalitně a za dobrou cenu vytiskne výrobek

Kdo by si kdy pomyslel, že bude možné si vytisknout vedle běžných dokumentů či barevných fotografií také trojrozměrný předmět? 3D tisk je tu s námi už od poloviny 80. let minulého století a stále se pracuje na jeho zdokonalování. S pojmem 3D tiskárna se však setkáváme o něco později, až v devadesátých letech 20. století. Co je všechno možné si prostřednictvím 3D tisku vytisknout a jak to všechno funguje?

FFM metoda trojrozměrného tisku

Co si může naprostý laik představit pod 3D tiskem? Jedná se o modelování výrobku pomocí aditivní metody, kdy se materiál přidává. Což je vlastně něco podobné jako obrábění, ale v opačném postupu. Výhodou nejpoužívanější metody FFM je hlavně to, že při ní vzniká minimum odpadu.

Abyste si mohli vytisknout trojrozměrný předmět, je třeba mít jeho 3D model ve formátu STL, OBJ nebo AMF. Pochopitelně, pokud ho nemáte, je možné vycházet i z technického výkresu, který 3D tisk Zlín překreslí do 3D. Občas se stane, že zákazník potřebuje vytisknout trojrozměrný předmět, ale nemá ani jeho 3D model, ani technický výkres. V takovém případě jako nejlepší varianta se nabízí osobní návštěva profesionálů v tiskárně, jimž popíšete svoji vizuální představu o výrobku.

Co všechno se ve Zlíně trojrozměrně tiskne?

Na 3D tisk zakázkový Zlín se můžete obrátit s tiskem prototypu i se sériovou výrobou. Určitě vám vytisknou úplně malý předmět ve velikosti několika milimetrů stejně jako výrobek, který měří až několik centimetrů. Své zakázky mají z oblastí automotive, strojírenství, design, elektro, hračky a dalších.

3D výrobky se obvykle tisknou z barevného plastu. Ve Zlíně si vybrali tři nejpoužívanější, a to tuhý, tvrdý a biologicky odbouratelný PLA, houževnatý ABS s dobrou odolností vůči nízkým i vysokým teplotám a vodotěsný a pevný PETG s vysokou tepelnou odolností.

Cena vychází z délky tisku

Chce-li zákazník nacenit svoji zakázku, je třeba nejprve určit dobu, po kterou se bude předmět tisknout. Ta se následně znásobí hodinovou sazbou. Přitom hodně záleží na velikost výrobku, požadované kvalitě, druhu materiálu.