Archiv pro štítek: Wenger

wenger sea force

Co vydrží švýcarské hodinky

Hodinky sice vybíráme hlavně podle designu, ale neméně důležitá by pro nás měla být i jejich odolnost. Přesnost a funkčnost hodinek totiž mohou překvapivě ovlivnit i tak běžné aktivity jako pravidelný ranní běh, výkyvy teplot nebo plavání v moři s hodinkami na ruce.

Od nožů k hodinkám

Švýcarsko proslulo kvalitními hodinkami a kapesními (původně armádními) noži, které si našly cestu do milionů domácností. Málokde se ale oba předměty švýcarské slávy setkávají tak úzce jako v nabídce tradiční švýcarské značky Wenger. I když hodinky přibyly do portfolia později, na zápěstích mnoha fanoušků značky Wenger už mají své stále místo.

Švýcarské hodinky jsou známé svou spolehlivostí, a tak jsme se v Helveti.cz rozhodli vlajkový model sportovní řady Sea Force podrobit testování nejen během denního nošení, ale i v podmínkách severské přírody a slunného Španělska.

O testovaném modelu

Wenger Sea Force jsou sportovní hodinky vzhledem i svými vlastnostmi. Pouzdro tvoří nerezová ocel, strojek pohání švýcarský bateriový strojek, mají odolné sklíčko* a hodinkám nechybí reálná vodotěsnost do cca 50 m. Není tedy problém jít si s nimi na ruce zaplavat do bazénu nebo se potápět v moři. V nabídce je varianta také se stopkami nebo ocelovým a kaučukovým řemínkem. My jsme zvolili kaučukový, který se na sport hodí více – příjemně se nosí, rychle schne a nestudí tolik jako ocel.

wenger sea force

Redesignovaný model Wenger Sea Force

*V roce 2016 hodinky prošly drobným vylepšením v podobě modernějšího vzhledu a výměny safírového sklíčka za minerální se safírovou úpravou, které kombinuje výhody sklíčka minerálního a safírového – ochranu proti rozbití a poškrábání.

Test první: Trek Laponskem

Sportovní hodinky by měly obstát nejen v dobrodružstvích všedních dnů, ale i v náročnějších podmínkách. Během 230kilometrového treku nejsevernějším a nejméně obydleným krajem Finska jsme je proto vůbec nešetřili. I v dešti jsme je nosili přes rukáv bundy či mikiny, abychom zjistili, co všechno hodinky vydrží. Kromě vlhka si užily i kolísání teplot a tlaku a několikrát jsme se nevyhnuli ani karambolu se skálou či kamením.

wenger sea force

Co hodinky Wenger Sea Force zažily:

  • brodění v ledové vodě
  • několik tisíc otřesů každý den (6-8 hodin chůze s hůlkami)
  • rozdíly teplot a tlaku (stoupání do hor a následný sestup až k hladině moře)
  • zvýšená vlhkost (pravidelný déšť)
  • prudké slunce
  • kontakt se skálou či kamením

I po takto náročné zkoušce hodinky stále skvěle fungovaly a nejevily žádné známky poškození ani škrábanců. Stejně tak řemínek hodinek obstál na výbornou i při zvýšené vlhkosti a změnách teplot. Sečteno podtrženo model Sea Force splnil přesně to, co slíbil – hodinky, na které se můžete spolehnout i v náročnějších podmínkách.

Test druhý: Na nejvyšším vrcholu kontinentálního Španělska

Abychom hodinky postavili novým výzvám, vzali jsme je s sebou i na aktivní dovolenou do Španělska. Jedním z bodů programu bylo i vystoupání do výšky 3500 m. n. m. Právě od tohoto výletu jsme si slibovali důkladný test odolnosti vůči změnám teplot a tlaku, které hodinkám obvykle příliš nesvědčí. Při dovolené s krosnou zádech hodinky se hodinky už několikrát osvědčily a jinak tomu nebylo ani ve Španělsku.

Kromě pobytu na slunci a ve slané vodě a otřesů při chůzi po horách hodinky poprvé zažily změnu nadmořské výšky od hladiny moře až na vrchol Mulhacén, nejvyšší bod kontinentálního Španělska, ve výšce 3478 m. Za zmínku stojí i skvělá luminiscence, díky níž budete mít přehled o čase i v noci.

wenger sea force

V obou testech (a mnohých dalších) dostály Wenger Sea Force své pověsti odolných hodinek. Díky poměru ceny a funkčnosti se snadno staly srdcovou záležitostí, kterou už jen tak ze zápěstí nedáme. Komu by se nezamlouvala černá varianta, může sáhnout po některém z barevných provedení nebo si polepšit o stopky.

Hodinky Wenger Sea Force pořídíte u autorizovaného prodejce helveti.cz spolu s prodlouženou zárukou a pojištěním hodinek zdarma.