workshop

Zakládáte si truhlářskou dílnu? Víme, co vám rozhodně nesmí chybět

Řemeslo má zlaté dno. Tento známý fakt platí v dnešní době dvojnásob, jelikož opravdu poctivých šikulů znatelně ubývá. Jednou z postižených oblastí je samozřejmě i práce se dřevem, která je sice namáhavá, ale dokáže vydělat krásné peníze. Chystáte se založit malou dílnu a začít přijímat první zakázky?

Nezapomínejte na vybavení

Jen velmi těžko můžeme určit univerzální seznam pomůcek, bez nichž se žádný truhlář neobejde. Vaše činnost je totiž tak všestranná a komplexní, že každý řemeslník vyžaduje naprosto odlišné vybavení i přístup. Rozhodně však existují některé základy, jež vám nesmí chybět.

Typickým příkladem extrémně důležité pomůcky je třeba ruční kotoučová pila. Ta slouží k rychlému a nenáročnému nařezání měkkého i tvrdého dřeva. Přesně proto nesmíte její výběr v žádném případě podcenit. Ona a řezný kotouč na dřevo totiž stojí na začátku každé zakázky.

Náročné podmínky

Nejspíše vám je jasné, že klasická hobby pila pro domácí použití není to pravé pro vás. Vy zkrátka potřebujete vyšší příkon, díky němuž hravě překonáte hromadu tvrdého dřeva. S tím se pojí i pořádné otáčky. Čím vyšší, tím hladší a přesnější řez uvidíte. Zaměřte se i na funkci sklopné desky, abyste byli schopní řezat pod úhlem.

Budete-li řezat úplně každý den, rozhodně oceníte výkonné odsávání pilin a polétavého prachu. Některé pily mají možnost nasazení externího zařízení. Nezapomínejte ani na co nejnižší hmotnost a spoustu dalších technologických vychytávek. Jde vám z toho hlava kolem?

Pak si usnadněte hledání a otevřete si webové stránky jednoho z největších obchodů pro truhláře na trhu – Šimek proficentrum. Daní experti se již déle než třicet let věnují všemu vybavení, které usnadňuje řemeslníkům jejich činnost. V jejich e-shopu si vyberete pilu raz dva.