test zimních pneumatik

TOP 5 z testu zimních pneu 225/45 R18

Koupili jste si letos nové auto a nyní, když je pomalu čas vyměnit letní pneumatiky za zimní, přemýšlíte, jaké pořídíte? Nejenže na kvalitě pneumatik závisí vaše bezpečnost, což je obzvlášť v období jízdy na mokré a zasněžené vozovce nesmírně důležité, ale zvolené pneumatiky ovlivňují pozitivně i negativně také spotřebu paliva.

Abyste se svým výběrem byli spokojení a na silnice vyjížděli s jistotou, přišel německý časopis AutoMotorSport s testem zimních pneumatik s rozměrem 225/45 R18, jenž probíhal ve Finsku na voze BMW 430i. Zmiňované pneu lze obout nejen na sportovní typ vozů, ale doporučené jsou i výrobci Škoda Octavia, Škoda Superb nebo Opel Insignia či Mazda 6.

Vítěz testu Continental WinterContact TS 850P

Jste-li s tématikou pneumatik alespoň trochu obeznámeni, vítěz testu zimních pneumatik 2017 vás nepřekvapí, neboť šampionem zůstává značka Continental s dezénem WinterContact TS 850P.
Pokud vám jde o kvalitu a nechcete slevovat z požadavků na jízdní vlastnosti, jsou pro vás pneumatiky Continental, v kontextu dalších testovaných pneu, nejlepší volbou. Díky nízkému valivému odporu se pozitivně projevují i na míře spotřeby.

Dunlop Winter Sport 5

Jen o „prsa“ se na druhém místě umístil výrobce Dunlop a jeho Winter Sport 5, což vám výběr těch nejlepších pneumatik může trochu ztížit. Oba dva typy dezénů jsou kvalitní, ovšem například na eshopu pneumatiky.cz jsou prodávanějším typem Continentalky, přestože jsou o stokoruny dražší.

Semperit Speed-Grip 3

Semperit Speed-Grip 3

Třetí místo zaujala v testu AutoMotorSport novinka společnosti Semperit Speed-Grip 3, jejímiž největšími přednostmi jsou bezkonkurenční jízdní vlastnosti na zasněžené vozovce. Tyto „bronzové“ pneumatiky lze doporučit těm, kdo hledají výhodný poměr mezi cenou a kvalitou. Za zmínku stojí i to, že se dva zástupci testu zimních pneu 225/45 R18 Semperit a Continental vyrábějí v české továrně.

Čtvrté a páté místo

Michelin Pilot Alpin PA4 se především díky tomu, že vám spolehlivě poslouží několik sezón, umístil na čtvrtém místě. Na posledním místě, které se stále ještě chlubí termínem „doporučeno“, skončil dezén Fulda Kristall Control HP2. Fulda nabízí vyrovnaný výkon s lehkým zaváháním na mokré vozovce, ale vzhledem k prémiovým jízdním vlastnostem a nízké ceně získala označení „cenový tip“ testu zimních pneu.

Jsou nejlepší i nejprodávanější?

Jak dopadlo hodnocení dezénů, které patří na webu pneumatiky.cz mezi nejprodávanější? Pneumatiky Pirelli předvedly jen průměrný výkon, stejně jako dezén Nokianu A4, i když co se týče jízdy po suché vozovce a míry valivého odporu, byly jeho výsledky excelentní.

Při výběru pneumatik se tedy nenechte strhnout masovou oblíbeností dané značky a i v případě těch zaručeně bezchybných dávejte pozor, který dezén budete na své auto obouvat. Nespěchejte, rozmyslete si, jaké vlastnosti od nových zimních pneumatik očekáváte a dejte si tu práci a projděte si přehlednou nabídku na pneumatiky.cz