kuchyně na míru

Rekonstrukce kuchyně nemusí být nákladná

Pokud nejste majiteli kuchyně na míru, která naprosto vyhovuje vašim představám, očekává se, že se brzy pustíte do rekonstrukce této části příbytku. Důvodem může být nejen funkčnost, která začne pokulhávat, ale také starý známý vzhled, který vás už zkrátka přestane bavit. I když si většina lidí myslí, že rekonstrukce kuchyně je převelice nákladná činnost, není tomu tak. Existuje rovnou několik tipů, jak na ni vyzrát. 

Starému nový život

Chcete svou rekonstruovanou kuchyň vybavit novým nábytkem? Nemusíte nutně utíkat do obchodu s tímto sortimentem a hledat nejen to nejhezčí, ale také nejlevnější, aby vás renovace nestála příliš mnoho. Vdechněte se zkrátka starému nový život. 

Bazary nebo bleší trhy jsou něco, co už funguje, proto se vydejte na obhlídku. Nejen, že zde najdete opravdu krásné kousky, ale především zde najdete nábytek za fantastické ceny. Nová kuchyně vás zkrátka nemusí zruinovat.

Vpusťte do kuchyně barvy

Stejně tak nemusíte kupovat nová kuchyňská dvířka nebo nutně měnit celou kuchyňskou výzdobu. Často je to jenom o barvách, které chtějí do kuchyně proniknout. Proto se pusťte do malování a kuchyni tím pádem vdechněte trochu jiného ducha. Kromě toho si pořiďte tapety, kterými oblepíte jednotlivé skříňky kuchyňské linky. I když to bude pracné, konečný výsledek (za minimální cenu) bude až tajit dech. 

V současné době jsou tapety k dostání v mnoha verzích. Můžete zvolit jednobarevné kousky nebo sáhnout po vzorech, díky nimž kuchyně zaujme každou návštěvu. 

Výměna obkladů je také na seznamu

Kromě zmiňovaných bodů se vyplatí pustit se do výměny obkladů. Podle mnoha bytových architektů zaznamenáte tu největší změnu, když strhnete původní obklady a položíte na zeď trochu jiné, moderní, nové. Zejména se je vyplatí nalepit kolem sporáku, alespoň tím předejdete věčně ušpiněným zdem.