penize1

Půjčky od soukromých osob jsou vhodné pro problémové klienty

Dostali jste se do finanční tísně a potřebujete píchnout finanční injekci? Bankovní instituce vaše žádosti zamítají, protože máte záznam v registru dlužníků a nízkou bonitu? V takové situaci je ideálním řešením půjčka pro problémové klienty, kterou nabízí nebankovní společnosti i soukromé osoby. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat výhodnou půjčku a nenaletět podvodné firmě, a také vám dáme několik tipů na férové nebankovní půjčky.

Bankovní půjčky jsou pro problémové klienty nedosažitelné

Spousta lidí nedůvěřuje nebankovnímu sektoru, a proto nejprve míří do bank. Například Česká spořitelna nabízí spoustu úvěrových produktů. Jestliže je vám některý z úvěrů schválen, stačí provést přes Servis24 přihlášení na účet a budete mít o svém úvěrovém účtu přehled. Problémovým klientům se však Česká spořitelna obrací zády a jejich žádosti o úvěr zamítá. V takovém případě musí klient překročit práh do nebankovního světa. Pakliže jste v takové situaci i vy, nemusíte se ničeho obávat. I přes nelichotivou pověst nebankovních půjček se najdou férové firmy s výhodnými produkty. Stačí hledat, přemýšlet a prověřovat.

„Nezáleží na tom, jestli si chcete pořídit nové vybavení do domácnosti, zaplatit účty nebo si potřebujete pořídit cokoliv jiného. My vám splníme vaše přání získat peníze rychle a snadno,“ píše na svém serveru Česká spořitelna. Bohužel, pro problémové klienty je tento úvěr nedostupný.

Na tuzemském finančním trhu má významné postavení také moderní m Banka, která nabízí půjčku s výhodným RPSN. Bez poplatku můžete půjčku předčasně splatit či vložit mimořádné splátky. Dále m Banka nabízí kreditní karty, spoření a účty.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty u spolehlivých společností

Nejdůležitějším krokem je vybrat spolehlivou a důvěryhodnou nebankovní společnost. Spousta firem láká na příliš nízké úrokové sazby a propracovanou reklamní kampaň, ale neprozrazují úskalí jejich produktu. Na první pohled levná nebankovní hotovostní půjčka do domu se může pěkně prodražit. Vždy byste měli zohlednit nejen výši úrokové sazby, ale také poplatky za poskytnutí, vyřízení a vedení půjčky. Je dobré se informovat také o sankcích za případné nedodržení termínů splatnosti.

Než si požádáte o vybranou půjčku, měli byste společnost oslovit a informovat se o produktu mnohem blíže. Pátrejte také v diskuzích, přečtěte si recenze a zeptejte se svých přátel a známých na zkušenosti. Ne nadarmo se říká: „Důvěřuj, ale prověřuj.“

P2P půjčky – moderní způsob půjčování peněz

Nejprve si představíme nový a velmi oblíbený způsob půjčování peněz – takzvané P2P půjčky. Charakteristickým rysem P2P půjček je absence bankovního procesu. Stačí najít specializovaný server, který se orientuje na P2P půjčky. Napíšete zde požadovanou částku, případně účel. Jakmile projdete hodnocením, věřitelé vám začnou nabízet peníze včetně úroku. Potom je pouze na vás, na koho se obrátíte.

Zkušenost problémového klienta: V minulosti jsem měl problém se splácením, čímž se mé jméno objevilo v registru dlužníků. A od té doby jsem nedostal žádnou půjčku, ať jsem žádal, jak jsem žádal. Potom jsem vyzkoušel nebankovní půjčky od soukromých osob. Hledal jsem sice delší dobu, ale narazil jsem na věřitele, který mi nabídl dostatečně vysokou částku za přijatelný úrok. Půjčku mám již splacenou. Tím chci říct, že byste neměli všechny nebankovní společnosti a poskytovatele nebankovních půjček házet do jednoho pytle. Existují i férové a spolehlivé firmy.