podlaha

Proč si do rodinného domu dát litou podlahu z polyuretanové stěrky?

Při výstavbě rodinného domu je třeba řešit spoustu otázek ohledně výběru vhodného materiálu. Týká se to také podlah v jednotlivých místnostech. Zatímco dříve vedly podlahy betonové, v současné době se stále častěji dává přednost litým podlahám. Nabízejí celou řadu velmi dobrých užitných vlastností.

Výhody polyuretanové stěrky

Polyuretanová stěrka je moderním řešením pro vytvoření dokonale hladké a odolné podlahy. Díky svým výjimečným vlastnostem se stává stále populárnější volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní, trvanlivou a esteticky působivou podlahu.

Jednou z největších výhod polyuretanové stěrky je její odolnost. Tento materiál je velmi tvrdý, odolný proti poškození a extrémním teplotám, a může vydržet mnoho let, aniž by se poškodil. To z něj dělá ideální volbu pro průmyslové prostory, garáže, dílny a další náročné prostředí, kde se požaduje vysoká odolnost. Ale nenechte se mýlit, že si ji nemůžete dát do svého rodinného domu. Protože je tato litá antistatická podlaha odolná vůči vlhkosti, určitě se hodí do garáže, koupelny či kuchyně.

Snadná údržba

Polyuretanová stěrka je také velmi snadno udržovatelná. Díky své hladké povrchové struktuře se špína a nečistoty snadno odstraňují a stačí ji jen jednoduše utřít vlhkým hadříkem. To z ní dělá ideální volbu pro prostředí, kde se často pracuje s vodou nebo olejem, jako jsou například kuchyně, koupelny, průmyslové prostory a další.

Estetická hodnota

Litá podlaha nabízí také vynikající estetické vlastnosti. Díky svému hladkému povrchu a různým barevným variantám se dokáže perfektně sladit s interiérem a dodat mu moderní vzhled. Lze ji použít ve všech typech interiéru, ať už se jedná o obytné prostory, kancelářské prostory nebo průmyslové objekty.

Rychlá instalace

Instalace polyuretanové stěrky je velmi rychlá a jednoduchá. Na rozdíl od jiných typů podlahových krytin není nutné provádět složité přípravy podkladu a může být nanesena přímo na stávající podlahu. Tím se celková doba instalace zkrátí, což je velkou výhodou.