291b8d52-99a0-474b-bda0-3b425057962d (kopie)

Pro koupi biokosmetiky existuje mnoho důvodů

Známe krásu vnitřní a vnější. Žel naše společnost spíše preferuje druhý typ, a tak není divu, že kosmetika jde nejen u nás docela na dračku. Jedná se totiž o relativně levný, a přitom docela účinný způsob, jak vypadat lépe.

K tomuto účelu však nemusíme používat pouze klasiku. Biokosmetika je v mnoha ohledech daleko lepší.

Přírodní látky působí blahodárně

Většina lidí kupuje tradiční kosmetiku hlavně kvůli zvyku, respektive atraktivní ceně. Navíc klasika je skvělá v retušování. Tato vlastnost je ideální hlavně ve chvílích, kdy potřebujeme rychle zakrýt akné či jiné kožní neduhy. Takto se však tohoto problému nezbavíme, jen na něj na chvíli zapomeneme.

Kdo chce, aby ho kosmetika nejen zkrášlila, ale zároveň i částečně léčila, měl by sáhnout spíše po produktech s označením bio. Biokosmetika sice nefunguje na počkání, avšak z dlouhodobého hlediska je výborná.

Obsahuje totiž přírodní látky, jež pokožce postupně dodávají lesk a pružnost. Biokosmetika je navíc mnohem šetrnější než klasika.

Standardní kosmetika totiž může dokonce dráždit i pokožku. Zvláště levnější výrobky mohou kůži vysušovat. Důvodem je samozřejmě složení, které není čistě přírodní.

Běžná kosmetika obsahuje velké množství syntetických látek. Ty mohou za jistých okolností působit dráždivě. Navíc také brání vitamínům a minerálům ke správnému vstřebávání.

Ekologický výrobek

Biokosmetika se vyrábí pouze z přírodních produktů, a proto je také maximálně ekologická. Během pěstování rostlin určených pro tento druh kosmetiky se nepoužívají žádné pesticidy ani chemická hnojiva, která by mohla narušit rovnováhu v přírodě.

Toto se o tradiční kosmetice z logiky věci říci nedá. I když i ta se skládá z celé řady přírodních složek, obsahuje také různé syntetické látky typu parabeny či ftaláty. Jejich výroba je ekologicky náročná.