stock-1863880_640

Pouhé spoření opravdu nestačí. Proč musíte volné prostředky investovat?

Statistiky jasně ukazují, že přibližně 70 % Čechů dokáže na konci každého měsíce odložit nějaké peníze. Pokud si chcete vybudovat opravdové úspory, rozhodně nesmíte nechávat finance ležet jen tak na účtu. Proč?

Zabiják jménem inflace

Hlavním důvodem je postupné znehodnocování uložených peněz na bankovním účtu. Zdravá inflace se pohybuje mezi 2–3 %. To znamená, že za deset let ztratí uložené finance přibližně 20–30 % své hodnoty.

Přesně proto začne dříve či později každý finančně gramotný člověk investovat. Díky správné strategii nejen překonáte inflaci, ale zároveň si zajistíte přibližně 10% zhodnocení vložených prostředků ročně.

V dnešní době už opravdu investice neznamenají jakési krátkodobé spekulace a neustálé koukání do grafů. Průměrný Čech dosáhne nejlepších výsledků při dlouhodobém a pasivním investování. To je extrémně jednoduché. Stačí několik málo kliknutí myši měsíčně.

Do čeho investovat?

Mezi populární příležitosti patří například úvěry zajištěné nemovitostmi. Ty najdete na ověřené platformě Bondster. Celý proces probíhá tak, že se skupina investorů společně složí na úvěr pro soukromou osobu či podnikatele. Každý měsíc poté investoři získávají výdělek v podobě úroku. Roční zhodnocení? Okolo 10–17 %. Vše přitom funguje na základě několika málo kliknutí myši.

Pokud přestane dlužník splácet svůj úvěr, věřitelé prodají jeho zastavenou nemovitost. Ze získaných financí se následně vyplatí jednotliví investoři. Nemusíte se tedy obávat ztráty investovaných prostředků.

Kouzlo dlouhodobých investic tkví především v reinvestování vydělaných peněz. Z čím větší částky se totiž úroky počítají, tím více logicky vyděláte (10 % z 15 0000 Kč je více než 10 % z 11 000 Kč). Mrkněte na složené úročení kalkulačka a uvidíte, jak tento fenomén funguje.