Balicí fólie

Potravinová fólie poslouží i mimo kuchyni

Kdo by ji neznal. Potravinová folie, která nám doma leží v šuplíku mezi různými plastovými obaly nebo igelitovými taškami je pomocník, jenž v domácnosti nesmí chybět. Určitě už i vám pomohla nejednou vyřešit situaci. Zbytek svačiny, zbylé maso od grilování, buchta, aby neokorala – zde všude využití praktické balicí fólie vítáme. Ona ale může být užitečná i tam, kde byste to nečekali. Třeba i mimo kuchyni. Oceníte ji v dílně i při práci na zahradě. Může například skvěle posloužit proti mozolům. Stačí jí omotat zahradní nářadí, například motyku nebo hrábě. A v jakých dalších oblastech je potravinová fólie k nezaplacení?

Čerstvost nadevše

Balicí fólie nezachraňuje jídlo pouze před okoráním. Dokáže prodloužit i jeho čerstvost. Oceníte to v případě, kdy vám zbyla zmrzlina – zabalená do folie v mrazáku nevytváří krystalky, ale je stále dokonale hladká a krémová. Milujete banány, ale stávají se pro vás nepoživatelnými v momentě, kdy vidíte černé tečky? I zde pomůže folie. Udrží banán dlouho čerstvý a svěže žlutý – jen vyzkoušejte. Svěžest si díky potravinové folii zachová i další ovoce. Její použití je na místě zejména, když nedojíme nakrájené kousky – ty by se jinak ihned staly terčem octomilek. Čerstvost je důležitá i v případě živých květin. Pokud chcete, aby zůstaly dlouho svěží, namočte čistý hadřík do vody, položte jej na fólii a do výsledné vrstvy konce květin zabalte. Vydrží mnohem déle.

Nenašlapete

Tento náš tip ocení nejedna hospodyňka, která se musí zlobit vždy, když jí po umyté podlaze přeběhne někdo v botách. Právě pro případy, kdy jen potřebujete doma rychle něco vzít a nezouvat se, je dobré mít balicí fólii v botníku. Stačí boty obalit ochrannou vrstvou a můžete se vydat napříč pokoji, podlahy nepodlahy.

Kosmetické triky

Potravinová folie sama o sobě, přirozeně, žádné kosmetické účinky nemá. Dokáže ale velmi výrazně podpořit účinky kosmetických produktů. Za potravinovou fólií se vytváří teplo, proto ji můžete použít na zintenzivnění pleťové masky. Ta díky teplu proniká lépe do pokožky, která je po zahřívání prokrvenější. Potravinářská fólie umí velmi dobře pomoci i v boji proti celulitidě. Stačí sáhnout do reklamní tašky po našem oblíbeném krémovém zábalu a jeho funkci opět podpořit přiložením fólie. Díky zvýšené cirkulaci krve a vstřebávání účinných látek poznáte při pravidelném použití účinky poměrně rychle.