Když si kupujete nový počítač, hledáte takový, který se vejde do vašeho rozpočtu. Málokdo však do tohoto rozpočtu započítá také software. Ano, počítač bez potřebných programů by vám byl docela k ničemu.
Podle činností, které na počítači typicky provádíte, nejspíš víte, jaké programy přesně potřebujete. I člověk, jenž počítač nepoužívá k ničemu speciálnímu, ovšem musí mít základní softwarovou výbavu – antivirový program, kancelářský balíček apod. A tyto programy bývají zpravidla placené.
Nakupte licence raději ve specializovaném e-shopu
Chcete na softwarových licencích ušetřit? Dost často se vyplatí nekupovat licence přímo u vývojáře daného softwaru, ale u e-shopu specializovaného na prodej licencí, jako je například Prolicence. Nakupují tam licence ve velkém množství, a proto je mají za výhodnější ceny.
Licence se prodávají elektronicky. To znamená, že zaplatíte online kartou a na e-mail vám přijde kód licence. Z oficiálního webu vývojáře si stáhnete zkušební verzi programu a zadáním licenčního klíče ji aktivujete. Tohle všechno proběhne v řádu několika minut, nečekáte, až vám dorazí něco fyzicky poštou, celý proces je rychlý. Pouze v případě, že je u licence uvedeno, že není skladem, dorazí později. Například licenci MS Windows 11 Pro získáte do 10 minut. A pak už budete moct v klidu otevřít jakýkoliv dokument.
Nakupujte pouze v ověřených obchodech
Sice vás navádíme k tomu, abyste nekupovali licence od oficiálních vývojářů, to ale neznamená, že máte nakoupit kdekoliv. Dávejte si velký pozor na podvodné obchody, které prodávají licence nefunkční, získané kdo ví odkud. Licence s nejasným původem vám nemusí fungovat, což samozřejmě zjistíte až ve chvíli, kdy se kód pokusíte zadat, tedy dlouho po platbě. Nakupujte u ověřených profesionálů, třeba právě ve zmiňovaném e-shopu Prolicence.