automobile

Jak na likvidace aut?

Zbavit se vraku či nepojízdného auta není jen tak. Proto se tomu spousta lidí vyhýbá. Platí pak zbytečně pojistky, v horším případě vozidlo někam odstaví. Jenže když se přijde na majitele, může ho to přijít pěkně draho. Když ale víte, jak na to, nejde o složitý proces.

Výkup vozidel – co musíte udělat?

Máte staré, nepojízdné či jinak nepotřebné auto? Pak na něm vydělejte. Rozhodně nedělejte mrtvého brouka, kdy vozidlo necháte někde stát. Lidé jsou všímaví. Zejména, když se plní parkoviště a oni sami nemají kam postavit své vozidlo. Jakmile někde nějaké autíčko stojí, splaskávají mu pneumatiky, což je známka toho, že se vozidlo nepoužívá. Pak úřady na něčí popud hbitě jednají. Dohledat majitele není složité, i když se majitel zbaví SPZ, vozidlo má spoustu kódů přímo na karoserii apod., což nejde jen tak odstranit. Přitom není tak složité se auta zbavit chytře. Stačí vědět, kde je výkup vozidel.

Správná likvidace aut

Jak probíhá likvidace aut? Nejprve si objednáte specializovanou firmu. Ta se postará o ekologickou likvidaci auta, což je základ. Odborníci přijedou k vám, na místě zaplatí a odtáhnou si auto. Dále vám vystaví potvrzení o ekologické likvidaci vozidel, abyste mohli na úřadě při vyřazení vozidla z registru vozidel dokázat, že vše proběhlo v souladu s nařízeními. Firma si rovněž zaznamená údaje o vozidle (SPZ, VIN kód, údaje v průkazech), pak tyto informace odešle na Ministerstvo životního prostředí. Na základě těchto údajů vám na odboru dopravy vyřadí vozidlo z registru vozidel. Na vás toho moc nezbyde. Jen dodáte potvrzení o ekologické likvidaci na úřadě a ještě si zrušíte povinné ručení u pojišťovny. Jak vidíte, nejde o nic složitého. Proto se toho nebojte a oslovte například firmu Zlikvidujauto.cz, kde vám poradí a zařídí vše potřebné ohledně likvidace.