závěsy

Nevíte si rady s volbou textilu do své domácnosti? Máme pro vás řešení

Bytový textil je nejčastěji přehlíženou oblastí při sestavování útulné domácnosti. Ačkoliv se jedná až o jeden z posledních kroků, rozhodně patří mezi nejdůležitější prvky vůbec. Neslouží totiž pouze k jakémusi vedlejšímu ozdobení místností, ale přináší s sebou pestrou škálu funkcí. Podle čeho vybírat?

Maličkosti dělají celek

Nejdříve se zaměříme na vaše okna a optické oddělení místností od světa venku. K tomuto účelu slouží hotové záclony, klasické záclony či hotové voálové záclony. Nejelegantnější design poskytuje samozřejmě originální voálové provedení, které vás okouzlí neobvyklým střihem. Ať tak, nebo onak, tento kus textilu vám zajistí tolik potřebné soukromí před zvídavými pohledy sousedů a kolemjdoucích. Zároveň skvěle podtrhne styl celé místnosti a dodá jí šmrnc.

Ve večerních hodinách, když je venku tma a uvnitř svítíte, jsou naprostou nutností neprůhledné závěsy na okna. Klasické záclony totiž v daných podmínkách vůbec neplní svůj účel, zatímco vhodně zvolená látka závěsu vám dopřeje 100% klid. Nezapomeňte zvolit její barvu podle nábytku, stěn i samotných podlah.

Inspirace není nikdy dost

Bytový textil přichází v tak ohromném množství provedení, stylů, střihů i látek, že z toho jde hlava kolem. Ať už máte rádi moderní, rustikální, světlý, tmavý, či kterýkoliv jiný styl, přijdete si na to své. Stačí se podívat na webové stránky některého z ověřených e-shopů a ihned se před vámi objeví tisíce různorodých položek.

Typickým příkladem je známý český obchod Luxora, jenž si za téměř dvacet let činnosti vysloužil stovky pozitivních ohlasů. V dnešní době provozuje přehledný e-shop, v němž najdete všechny myslitelné druhy textilu do domácnosti i hotelu. Velkou výhodou jsou časté slevové akce a velmi nízké ceny oproti konkurenci.