cabernet wine

Medvědí krev

Název Medvědí krev není pro milovníky vína cizí. Nicméně mnoho z nás ani netuší, proč si víno získalo právě tento titul. Lidské fantazii se meze nekladou – někdo si dokonce myslí, že má víno nějakou spojitost s medvědem. Skutečností je, že krev v kontinuitě s vínem představuje mešní víno. Medvědí krev má své kořeny v Bulharsku a před několika lety toto víno zvítězilo v nezávislém testu vín do 80 Kč.

Tradiční bulharské víno

Historie původně bulharského vína se začala psát zhruba ve 12. století, avšak vinařství je v této zemi mnohem starší. Bulharsko první vína pěstovalo už ve 4. století před našim letopočtem. Medvědí krev vznikla kupáží dvou klasických odrůd, jež se pěstují v Trácké nížině – Merlot a Cabernet Sauvignon. Toto známkové víno je skvělým společníkem studených zimních večerů, protože dokáže rozproudit krev v žilách. Červené víno má nádech divokých třešní, zacítíte i lesní ostružiny, orientální koření a také jemná aroma rybízu. Romantici rádi sáhnou po vínu jako po afrodisiaku. Ne nadarmo se říká, že dvě deci vína jsou jako dvě deci afrodisiak.

Spojitost vína a sexu

Troška vína zintenzivní touhu po milostném sblížení. Záměrně je zmíněno slovo „troška“, protože nic se nemá přehánět, zejména co se alkoholu týče. Sami můžete vyzkoušet, že víno v menším množství pozitivně působí na sexuální apetit. Tento poznatek je známý již dlouhá staletí.

Bylo zjištěno, že na sexuální pudy mají účinky dvě látky obsažené ve vínu. Konkrétně se jedná o látku serotonin, která v organismu vyvolává velmi dobrou náladu (i tu sexuální). A druhou látkou je estrogen, tedy pohlavní hormon stimulující ženský chtíč.

Alkohol, v našem případě víno Medvědí krev, odbourává překážku jménem napětí. Člověk si pak dokáže lépe užít sex. Nicméně, nic se nemá přehánět. Větší množství vína může naopak způsobit únavu, která na sexuální dráhu rozhodně nepatří.