Medvědí krev – bulharské víno, které zachutná i vám

Medvědí krev – bulharské víno, které zachutná i vám

Víno patří mezi vůbec nejoblíbenější alkoholické nápoje. Setkáváme se s ním prakticky po celém světě. Není však víno, jako víno, v jeho kvalitě jsou opravdu obrovské rozdíly – to nakonec může potvrdit každý vinař nebo milovník tohoto nápoje. Věděli jste, že existuje víno s názvem Medvědí krev? Pokud ne, tak věřte, že o hodně přicházíte, v těchto situacích je ten nejvyšší čas tento nedostatek znalostí odstranit.

Medvědí krev je vysoce jakostní víno, které pochází z Bulharska. Jde o víno rubínové barvy, které v sobě nese stopy ostružin. Medvědí krev se vyrábí směsí odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon, které jsou pěstovány v jižním okraji Bulharska v Trácké nížině.

Lákavé vlastnosti vína Medvědí krev

A jakými vlastnostmi a charakteristikou vás toto výtečné víno naláká? V buketu nelze necítit vůni divoké třešně, lesních ostružin či stopy rybízu a dokonce i orientálního koření. Víno se vyznačuje plností se sametovou dochutí.

Medvědí krev je ideální podávat při teplotě 16 – 18°C. Hodí se k vepřovému a zvěřinovému masu, stejně tak ke všem grilovaným masům nebo sýrům. Chybu však neuděláte, ani pokud ho otevřete k samostatné degustaci – je však potřeba ho ihned spotřebovat.

Přísada do horkých nápojů

A pokud máte rádi spíše horké nápoje, jistě vám není cizí, že Medvědí krev představuje v některých z nich tzv. magickou přísadu, která celkové chuti dodá ten správný říz. Jak tedy vidět známkové víno Medvědí krev se hodí k mnohým příležitostem – chcete-li vyzkoušet opravdu kvalitní víno a váháte, které koupit, může být právě Medvědí krev skvělým tipem, kterého nebudete litovat. Víno přijde vhod klidně i při blížících se svátcích, nezapomeňte tak doplnit vaše lednice! Medvědí krev si oblíbilo mnoho gurmánů, zřejmě se k nim přidáte i vy!

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Sušené květiny jako nestárnoucí dekorace
Sušené květiny jako nestárnoucí dekorace
Možná si vzpomínáte na návštěvu babičky, kdy jste v dětských letech obdivovali různé variace květin, jež společně tvořily dokonalé dílo...
Stylové bydlení v Butovicích. Zapomeňte na paneláky!
Stylové bydlení v Butovicích. Zapomeňte na paneláky!
Nové Butovice, to je zastávka metra na žluté trase B pár stanic za Smíchovským nádražím. Jedná se o rozsáhlé sídliště...
Nábytek do dílny musí být praktický a pevný
Nábytek do dílny musí být praktický a pevný
Ono se lehce řekne, pořídíme si dílnu, ale co do ní? Bez pořádného dílenského nábytku se neobejde žádná domácí ani...

4 komentáře

 • Nikola napsal:

  Miluji víno Medvědí krev! Je to pro mě skvost mezi víny, upřednostňuji značku Pemap, která je prodávána v kauflandě za rozumnou cenu.

 • Markéta napsal:

  Medvědí krev máme moc rádi, kupujeme jak červené tak i bílé víno. Je cenově velmi přijatelné a chuťově výborné. 🙂

 • Lenka napsal:

  Medvědí krev je výborné víno, které kupujeme ke každé příležitosti, navíc je za super příznivou cenu, takže proč ne! 🙂

 • Jindra napsal:

  Je to kouzelné, nikde nenajdu info o tom, zda MK je suché či polosladké, přitom jde o zásadní věc.