flashligh

Které elektro zboží člověk doma zužitkuje?

Každý dnes máme doma velké množství elektroniky, kterou často ani nezapínáme. Obvykle se jedná o zbytečnosti, jež na nás zapůsobily během koupě, ale pak jsme na ně zapomněli. Existuje však i užitečná elektronika, na niž sice rovněž snadno zapomeneme, nicméně i přesto nám dělá velmi dobrou službu.

Efektivita led žárovek

Typickým příkladem elektro doplňků, které má doma každý, nicméně skoro nikdo na ně nemyslí, jsou žárovky. Jelikož se už v českých domech pár let nesvítí loučemi, jsou žárovky součástí každé domácnosti. Ne všichni však používají ta správná světla.

Stále se najde spousta tradicionalistů, jež nedávají dopustit na klasické vláknové žárovky. Ty byly zajímavé tak před dvaceti lety, kdy byla elektřina k dispozici za hubičku, ale ne dnes, když stojí majlant.

V současné době se mnohem více vyplatí investovat do e14 led žárovky, která je oproti výše zmíněné vláknovce jako z jiné dimenze, a to nejen svou úžasnou spotřebou, která je zhruba o 80-90 % nižší. Díky tomu je snadné ušetřit i vyšší jednotky tisícikorun ročně, zvláště pak v domácnostech s více členy, kde se dost svítí.

Výhodou led žárovek navíc je i jejich bezpečnost. I když už jsou v chodu nějakou tu dobu, stále není problém se jich beztrestně dotknout. Vzhledem k nízké spotřebě totiž negenerují tolik tepelné energie jako vláknové žárovky, a tudíž nepálí.

Bdělý ochránce

Druhým elektro pomocníkem do party jsou detektory kouře. Když jsou dobře zapojené, většinou si jich člověk také vůbec nevšímá. Jakmile však vypukne požár, třeba i maličký, okamžitě se spustí.

Zdálo by se, že ideální detektor je takový, který má co nejcitlivější čidla. Ano, některá místa dokáží ocenit i tento druh zařízení, avšak zrovna do domácnosti je lepší si koupit méně citlivější optické detektory. Díky tomu, že nebudou reagovat na každé kočičí upšouknutí, se člověk alespoň v noci vyspí.