vestavby do auta

Jaké problémy vás mohou postihnout při dlouhém cestování v autě?

Road trip se jeví jako skvělý způsob, jak strávit letošní dovolenou. Je to relativně bezpečné cestování, tedy po stránce koronaviru, na druhou stranu i cestování autem s sebou nese řadu rizik. Pokud jste investovali do vestavby do auta, abyste nemuseli shánět ubytování, a pokud se už chystáte na jednu takovou pořádnou dovolenou v autě, jistě se ptáte na ona naťuknutá rizika, která vás mohou při dlouhém cestování v autě postihnout. 

Technická závada na vozidle

Největším problémem, ke kterému dochází při dlouhém cestování autem, je technická závada na autě. Většina řidičů totiž podceňuje přípravu vozidla na dlouhé cestování. Odborníci doporučují, aby se auto dalo těsně před odjezdem na dovolenou do servisu, kde se provede kompletní kontrola vozidla. Technici při této kontrole zjistí, jestli se někde neschovává závada na autě, případně vše opraví a vy se tak budete moct na auto stoprocentně spolehnout. 

Jestliže podceníte kontrolu vozidla, zvyšuje se tím výrazně riziko toho, že technická závada na autě se ukáže během cestování. A nejen, že budete muset jet do servisu v zahraničí, ale také budete komplikovaně volat asistenční službu nebo odtahovou službu. 

Samozřejmě ideální je, když máte sjednané skutečně kvalitní povinné ručení. Mnohé pojišťovny nabízí i zajištění asistence v cizině, pakliže by došlo k závadě na automobilu nebo k nehodě. 

Dopravní nehoda

A právě dopravní nehoda je druhým rizikem v pořadí. Ať už cestujete po České republice nebo jste se rozhodli zamířit autem do zahraničí, dopravní nehoda je to, co vás může potkat prakticky kdekoliv. Následky dopravní nehody může zmírnit (alespoň po finanční stránce) sjednané kvalitní povinné ručení nebo havarijní pojištění. V zahraničí platí jak to, tak i ono. 

Pokud nemáte uzavřené havarijní pojištění, doporučujeme ho ještě před cestou zřídit. Aktuálně je možné zřídit havarijní pojištění jen krátkodobé, tudíž jenom na dobu, co strávíte na dovolené.