Epilátor Rowenta EP5344D0 bílý/zlatý

Pokud hledáte epilátor takový, u kterého cena odpovídá kvalitě, pak je Epilátor Rowenta EP5344D0 zajímavá volba – snadno ovládatelný epilátor Rowenta s dvěma rychlostními stupni a vyměnitelnými hlavicemi. Naše kolegyně Sabina ho vyzkoušela za vás.

Výrobce
Značka Rowenta byla registrována na počátku 20. století v Německu a na českém trhu jsou drobné domácí spotřebiče značky Rowenta k dostání od 90. let 20. století. Tyto spotřebiče se dnes vyznačují nejen svou vysokou kvalitou, ale i svým nadčasovým designem. Vzhled každého spotřebiče je uzpůsoben tak, aby byl i v reálném životě snadno použitelný.

Použití
Samotné používání tohoto epilátoru není vůbec složité. K ovládání přístroje slouží jedno velké posuvné tlačítko, které vám umožní nastavit si jednu ze dvou rychlostí. Jestliže se bojíte prvního přiložení epilační hlavice k pokožce, pak je na jednu stranu dobré zvolit první rychlost. Na druhou stranu si myslím, že nakonec budete používat jen rychlost druhou, aby epilace byla rychle za vámi. Bolest při epilaci by mělo snížit 24 masážních kuliček na epilační hlavě. Ale je to jen malé zpříjemnění procesu odstraňování chloupků. Práce je to poněkud zdlouhavá i s 24 pinzetami, které přístroj nabízí. Pinzety jsou ve tvaru Y a chloupky jsou většinou vytrhnuty hned na poprvé, ale některé jsou i přetrhnuty a tak je potřeba se k nim vracet. Epilační hlavice je přizpůsobena tak, aby epilaci bylo možno provést na každém místě na těle.

Pro výměnu hlavic je na pravé straně epilátoru umístěno tlačítko. Po jeho zmáčknutí hlavici snadno vyjmete a zacvaknete jinou hlavici.

Holící hlava je celkem praktická, pokud nemáte čas na epilaci. Za nevýhodu považuji to, že když jsou chloupky přerostlé, tak mírně tahá. Ale jde o to, najít si ten správný grif při používání tohoto nástavce. Nicméně od této funkce nemůžete očekávat hladké oholení.

Další nástavec je exfoliační hlava, která se používá k tomu, aby se odstranily odumřelé buňky a předešlo se tak zarůstání chloupků. Tento nástavec je používán jen při rychlosti 1 a přes stejné místo by se nemělo přejíždět více než 2×. Může dojít k poškození kůže, proto je lepší počkat třeba dva dny po samotné epilaci a až poté jej použít.

Nástavec pro podpaží a bikiny by měl zajistit snazší epilaci citlivých míst. Použití tohoto nástavce, který se přidělá na epilační hlavu, mi přijde velmi nepraktické. Jelikož je počet pinzet tímto omezen, tak by se měla snížit i bolest, ale často mi přijde, že s tímto nástavcem je chloupek jen přetrhnut a tak se epilované místo musí přejíždět vícekrát, až se zcela chloupek odstraní a to je pak poněkud zdlouhavé a bolestivé.

Připomínky
Musím se zmínit o technologii silent. Tím výrobce slibuje, že chod přístroje je velmi tichý. Osobně si ticho představuji opravdu jinak.

Chloupky, které jsou při epilaci odstraňovány, zapadávají i dovnitř do přístroje, ale součástí balení je malý štěteček, kterým se dají téměř všechny chloupky z přístroje vydolovat.

Když chcete vyčistit holící hlavu, tak se může stát, že na vás doslova vystřelí a celá se rozpadne. Ale jde poměrně snadno složit do původního stavu.

Výrobce sice slibuje, že epilátor sebere i 0,5 mm dlouhé chloupky, ale občas si jich nevšimne a je třeba se pro ně vracet a jindy je jen uštípne, ostatně to se stává i u delších chloupků, ale jen výjimečně. Proto je potřeba s epilací nepospíchat, aby epilátor stihl všechny chloupky vytrhat.

Samotný vzhled epilátoru je velmi jednoduchý a přitom praktický. Celý je potažen jakousi gumou a to zabraňuje poškození přístroje nebo poškrábání povrchu. Tvar epilátoru padne přesně do ruky. Je poměrně malý a lehký.

Hlavice stačí jen krátce opláchnout a vysušit.

Příslušenství je plně dostačující. Občas jsou u výrobků nastrkané různé nástavce a příslušenství, které ani nevybalíte, ale tady má vše svůj smysl. Výhodou je i pouzdro na uložení a přenášení.

Shrnutí
Epilátor není sice tichý, jak výrobce slibuje, ale to nemění nic na samotném výsledku epilace. Když nebudete pospíchat a najdete si na epilaci čas, budete s výsledkem spokojeni. Není náročný na údržbu a určitě vás bude bavit ho používat, protože má příjemný povrch, který perfektně sedí v ruce, neklouže se a nepotí. Pokud tedy uvažujete nad koupí svého prvního epilátoru, s přijatelnou cenou, pak vám jej mohu doporučit.

Sabina Náprstková