Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky bez lékaře? Ano, ale pozor!

Barevné kontaktní čočky se staly fenoménem posledních let. Však touha po změně barvy očí nás doprovází již řadu generací a od té doby, co se tato možnost objevila, navíc bezbolestnou a rychlou metodou, lidé experimentují a mění barvu svých očí dle příležitostí nebo momentální nálady. Barevné čočky mohou být navíc nošeny dlouhodobě a není pro jejich pořízení potřeba předpis od lékaře. Přesto je však třeba dodržovat několik pravidel, aby jejich používání bylo nejen radostné, ale hlavně bezproblémové a nezpůsobilo oční potíže.

Rozlišujte mezi typy

Barevní kontaktní čočky nevybíráte pouze podle požadované barvy, ale je třeba rozlišovat také mezi tím, zda trpíte nějakou oční vadou, a potřebujete tedy dioptrické barevné kontaktní čočky, které najdete například adrese https://www.top-crazy.cz/barevne-dioptricke-cocky. V takovém případě si musíte vybrat potřebný počet dioptrií a v případě, že si nejste jistí tím, které provedení je pro vás to nejlepší, doporučujeme vám navštívit kontaktologa. Ten vám změří parametry oka a poradí nejen se správným výběrem čoček, ale i používáním a péčí. Ve druhém případě, kdy běžně kontaktní čočky či brýle nepoužíváte, a toužíte pouze po módním doplňku, je pro vás určena nedioptrická varianta barevných čoček, kterou najdete například zde https://www.top-crazy.cz/barevnei-cocky-kontaktni.

Zásady správného používání

Jakmile si zvolíte nejen správnou variantu, ale i požadovaný odstín, je třeba myslet na to, že pro bezpečné používání je třeba dodržovat určité hygienické zásady. Nemusíte se obávat toho, že by vám barevné čočky podráždily oči nebo způsobily alergickou reakci v důsledku barevné vrstvy, kterou obsahují – barva nepřichází do přímého kontaktu s okem, proto je naprosto bezpečná. Problémy si ale můžete způsobit, pokud si budete barevné kontaktní čočky nasazovat nebo vyndávat neumytýma rukama. Stejně tak, jako musí být čisté vaše ruce, musí být čisté i čočky samotné. Před použitím i po použití je očistěte speciálním roztokem na kontaktní čočky a pokud je zrovna nepoužíváte, uchovávejte je ve speciálním pouzdře. Dodržujte také veškeré pokyny, které vám k čočkám poskytl výrobce.

Používání barevných kontaktních čoček je bezpečné, a to i bez nutnosti konzultace s očním lékařem. Je však třeba postupovat obezřetně a v případě jakýchkoliv pochybností nebo potíží se obrátit na kontaktologa či pracovníka optiky. Vždy pamatujte na to, že oči jsou velmi citlivým orgánem a je třeba se o ně důkladně starat.