Kuba – země mnoha zážitků

Kuba – země mnoha zážitků

Poznávací zájezdy představují jedinečnou příležitost, jak během krátkého časového úseku poznat vyhlášená místa a kulturu zvolené země. Pečlivě organizovaná výprava vedená zkušeným průvodcem slibuje řadu zážitků, o které jste během klasické dovolené u moře ochuzeni. Přivoňte k pravým kubánským doutníkům, ochutnejte bezkonkurenční rum anebo se projeďte starým americkým veteránem! Užijte si dva týdny na Kubě, v zemi s bohatou historií, nejvyšším bodem Pico Turquino a jednou z nejznámějších škol boxu!

Proslulé doutníky a údolí Viñales

Samotné hlavní město Kuby je kombinací několika architektonických stylů. Bez návštěvy Havany, zdejších věhlasných katedrál, slavných muzeí a ještě populárnější výrobny tabáku si zkrátka nemůžete Kubu odškrtnout na svém cestovatelském seznamu. Plantáže tabáku ve Valle de Viñales, jsou, stejně jako doutníky značky Cohiba, celosvětově proslulé! Ve volném čase můžete za kubánské peso ochutnat Mojito a zaposlouchat se do rytmů salsy v některém z místních barů.

Nabitý program se zastávkou pod palmami

V největším ostrovním státě Karibiku se dotknete památek v oblasti Santa Clara, poznáte malebná zákoutí koloniálního Trinidadu a ochutnáte nápoj Canchanchára. Navštívíte též Santiago de Cuba, turisty oblíbené Cienfuegos s pohádkovou architekturou nebo Sancti Spiritus s nejstarším kubánským kostelem. K vidění je toho opravdu mnoho! Zhruba v polovině poznávací pouti zažijete relax v obležení bílého písku, palem a koupání na Playa Ancón. Na lehátku můžete nerušeně snít o místech, která jste měli možnost shlédnout, a hlavně o těch, jež na vás čekají třeba na stránkách http://www.redok.cz/poznavaci-zajezdy/kuba/.

Varadero – kousek mozaiky kubánského ráje

Pevnost Castillo del Morro, poutní místa Kuby či nejstarší dochovaná sídla zvučných osobností rozšíří dosavadní povědomí o městě neochvějně spojovaném se jménem Fidel Castro. Závěrečné dny strávíte pobytem u oceánu v letovisku Varadero. Před odjezdem do rodiště si zde ještě pochutnáte na kubánské kuchyni a navštívíte nedaleké delfinárium. Poznávací zájezd do Karibského ráje vám rozšíří dosavadní obzory o zemi, která má opravdu co nabídnout vášnivým cestovatelům, dobrodruhům i milovníkům luxusních pláží!

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Slovinsko jako letošní tip na zimní dovolenou
Slovinsko jako letošní tip na zimní dovolenou
Lyžování, běžkování a snowboarding mezi Čechy neztrácí na popularitě. Pro ty z vás, komu jsou už naše hory příliš těsné...
Vybavte se na léto už nyní – nové plavky se slevou!
Vybavte se na léto už nyní – nové plavky se slevou!
Léto je sice za námi, ale proč si do svého šatníku nepořídit nějaký pěkný kousek letního oblečení? Kdo ví, třeba...
Za aktivním odpočinkem na Máchovo jezero
Za aktivním odpočinkem na Máchovo jezero
Voda tiše naráží na břeh rybníka v jemných vlnkách, vítr si pohrává s rákosím a v dálce šumí vzrostlý les....