kuchyně

Jak chybujeme při plánování kuchyňského koutu?

Plánování kuchyňského koutu ještě před jeho výstavbou je správný krok. Předejdeme tím budoucí nespokojenosti, která by nás dříve nebo později donutila k jedné jediné věci, a sice k renovaci této části domácnosti. A jelikož bývají renovace čárou přes rozpočet, vyvarujte se několika základním chybám už při plánování té prvotní kuchyně. Co příliš nesledujeme?

Až příliš malá pracovní plocha

Věděli jste, že kuchyňský kout se dělí na několik zón, které by na sebe měly ergonomicky navazovat? Jinými slovy by měly promítat celou přípravu jídla. Z lednice bychom měli přejít do kuchyňského dřezu, z dřezu na pracovní plochu, a nakonec na varnou desku, kde suroviny finálně tepelně upravíme. 

Pozastavme se však u pracovní desky, což je nedílná součást kuchyní. Bohužel se stává jedna nemilá věc, a sice nedáváme jí v kuchyni dostatečný prostor. Investujeme do příliš malé pracovní plochy, čehož následně bohužel litujeme. 

Nevhodně uspořádané spotřebiče

Na co nezapomínejte jsou spotřebiče, které je zapotřebí správně rozmístit a uspořádat. Pokud nebudou mít mikrovlnka s troubou své místo, později toho opět budete litovat. Znovu si v hlavě přemítejte okamžik, kdy už budete v kuchyni stát a vařit. Kde spotřebiče oceníte nejvíce?

Problémem bývá i nevhodné umístění lednice. Jelikož ji používáme prakticky denně, neměli bychom nad jejím umístěním jen mávnout rukou. 

Příliš nízká kuchyňská baterie

Na co si dejte také pozor, tak na kuchyňské baterie. Umývání nádobí patří k běžným činnostem, k nimž dochází doslova denně. Abyste se u ní nemuseli vztekat, volte spíše vyšší alternativu baterie, která je praktičtější. Pokud budou vybaveny ještě takzvanou vytahovací sprškou, díky které naplníte vodou i nádobu umístěnou vedle dřezu, je vaše budoucí spokojenost zajištěna.