výcvikové obojky pro psy

Výcvikové obojky pro psy mohou přinést skvělé výsledky

Někdy při výcviku pejska nezbývá než přejít ke speciálním metodám, které zahrnují i různé elektronické výcvikové obojky. Možná to zní poněkud drasticky, ale pravdou je, že pokud se využívají zodpovědně, dokážou psa dobře naučit poslušnosti, a to kupodivu nenásilně.

Korekční impulsy

Správně užívaný elektronický obojek vydává korekční impulsy nebo třeba zvukový signál, nejde o žádné „elektrošoky“. Díky tomu dáme pejskovi vždy stejný signál k jednomu povelu a lépe si jej pak zapamatuje. Zkrátka vždy zadáme povel stejně, pokud bychom užívali jen hlas, mohou se intonace a hlasitost individuálně lišit.

Řešení zapeklitých situací

Někteří pejsci se vše učí téměř sami a okamžitě, u jiných je to složitější. Když pomineme nezkušenost majitele, která bývá častou příčinou problémů, někdy nezbývá než přistoupit k dalším způsobům a výběr vhodného výcvikového obojku k nim patří. Vyřešit lze například situace, když pes nezvládá přivolání, utíká za zvěří, útočí na jiné psy nebo neustále „prchá“ z pozemku. Tyto problémy jsou vážné a nebudeme-li je řešit, mohou mít za následek zranění psa, vznik finanční škody a další nepříjemnosti.

Pohodlné dálkové ovládání

Ovládání výcvikových obojků probíhá přes dálkový ovladač, mají různé ovládací stupně a je třeba postupovat obezřetně, obojek nejdříve vyzkoušet, abychom věděli, s čím máme tu čest. Dobré je dát na doporučení zkušeného kynologa nebo veterináře. Některé veterinární ordinace dokonce nabízejí možnost obojek vyzkoušet na pár dní předtím, než si jej pořídíte, jelikož cena nemusí být úplně nejnižší.

Rozmanité využití

Výcvikové obojky umožňují korigovat chování psa na blízku i na větší vzdálenost. Oblíbený je neviditelný „elektronický plot“, například v případě, že jste ještě na svém pozemku nedokončili oplocení, nebo chcete psovi zabránit pohybovat se v záhonech.

Zkuste obojek na sobě

Stupně korekčních impulzů si nejdříve vyzkoušejte sami na sobě, abyste znali jejich sílu. Pozor, aby se pes nepolekal a váš výcvik na něj neměl negativní dopad. Pokud si nevíte rady, navštivte nějakého cvičitele, který vám s použitím poradí. Do nezkušených rukou tyto pomůcky nepatří. Možná budete muset vyzkoušet několik typů obojků, než najdete ten, který bude vašemu psovi vyhovovat a přinese kýžené výsledky. Proto nekupujte naslepo, ale nejdříve si zjistěte potřebné informace. Skvělý výběr najdete na elektronickeobojkypropsy.cz.

Sdílet článek