barevný křišťál

TOP Crystal – luxus pro váš interiér

Víte, co se stane, když se spojí láska k cestování a zájem o umění? Vznikne značka využívající vlastnosti tradičního českého křišťálu a úchvatné vzory, tvary a barvy, které vyniknou v každém interiéru. Křišťál byl dříve běžnou součástí a vybavením českých domácností, ať už v podobě misek, kuchyňských doplňků anebo ozdob. Ale v posledních letech je tato surovina vnímána spíše jako turistická památka pro cizince, o čemž svědčí i jeho ceny.

Dynamická společnost TOP Crystal založila internetový obchod, kde si můžete pořídit nádherné a originální vybavení za výrazně lepší ceny, než jaké znáte z pražských výloh obchůdků na turistických místech. Náročný postup ručního zpracování křišťálu podtrhuje uměleckou hodnotu každého zakoupeného kousku. Buďte i vy hrdí na pracovité a pečlivé ruce sklářů a pořiďte si domů originální ozdobu české kvality.

Syrová krása Crystalite

Váš domov oživí půvab Crystalite vyzařující čistotu a důraz na detail. České výrobky této kvality jsou cenově dostupné a hodí se do každého typu interiéru. Fanoušci minimalismu si zamilují hladké linie bez zbytečných vzorů. Praktičnost zaručuje, že všechny produkty z bezolovnatého crystalitu využijete v domácnosti. Úchvatné sklenice, dózy, vázy, svícny, talíře či džbány dodají zcela nový vzhled vašemu domovu i kanceláři. Na popularitě neztrácí ani hutní sklo aplikované do bytových dekorací.

Doplňkové zboží jako dárek pro vaše blízké

Patříte-li mezi vyznavače pravosti a elegance, zamilujete si čirý křišťál, u něhož jsou vápenaté složky běžného skla nahrazeny oxidem olovnatým. Právě ten způsobuje úchvatný lom světla křišťálových výrobků. Náročný způsob výroby začíná foukáním a tvořením prvotní baňky s následným tvarováním do požadované formy. Poté je základní tvar odeslán do brusírny, pokračuje fází leštění a tím je docíleno přirozeného lesku křišťálu.

Podobný postup čeká i barevný křišťál, jenž vzniká pomocí příměsi oxidů kovů. Proto může barevný křišťál získat rubínovou, fialovou, zelenou či azurovou barvu. Neméně žádané jsou také modré a černé kombinace vhodné jako dárek či památka na návštěvu České republiky.