Continental-850-WinterContact

Test zimních pneumatik 2014

Už docela za nedlouho budou muset majitelé automobilů vyměnit letní pneumatiky za zimní. Od 1.listopadu platí povinnost jezdit na zimních pneu, jinak řidičům hrozí pokuta až 2 500 Kč. Možná už i vy nyní v těchto dnech uvažujete nad koupí nových pneumatik a vybíráte, které pořídit na tu letošní zimní sezónu 2014/2015.

Nákup zimních pneumatik se vyplatí dříve

Dle statistik vyplývá, že největší poptávka po zimních pneumatikách je v říjnu. Výhodné je ale zimáky pořídit dříve, než v hlavní sezóně, protože jejich cena je často nižší, než v době, kdy je kolem nákupu zimních pneu frmol. Navíc si vyhnete také tomu, že by vámi vybraný model neměli v obchodě na skladě či byl zcela vyprodán. Poohlédněte se po novém obutí na váš automobil nyní a ušetřete nějakou tu korunu. A abyste věděli, do kterých pneu se vyplatí investovat, podívejte se spolu s námi na test zimních pneumatik 2014, který vám může být dobrým vodítkem při jejich výběru.

Testy zimních pneu 2014

Několikrát do roka, obvykle před a během letní a zimní sezónou, nejrůznější sdružení, autokluby, nezávislé organizace a média provádějí testy pneumatik. Probírat se všemi těmito testy je však docela náročné. Na TestPneumatik.eu tyto testy shromažďují a připravují přehled těch nejlepších, a případně i nejhorších pneumatik. I test zimních pneu pro tu následující sezónu zde nechybí, ale i my vám přinášíme výběr 2 nejlepších zimních pneumatik, jež získali v nezávislých testech výborné hodnocení.

Continental ContiWinterContact TS850

Model ContiWinterContact TS850 od známé značky Continental je kadý rok prověřován snad v každém testu a celkově byla tato pneu testována již 8krát. A právě v 7 testech z 8 zvítězila. I proto se odborníci shodli na tom, že se jedná o zimní pneumatiku, která je nejvíce univerzální. Jelikož se jedná o prémiovou značku, kterou rozhodně Continental je, cena tohoto modelu je vyšší, i z toho pohledu, že značka vlastně nemá konkurenci. Nicméně může být výbornou variantou pro každý automobil. Pokud je samozřejmě pneu na váš vůz dostupná. I pro letošní rok připravil Continental nové verze tohoto modelu, konkrétně pro větší vozy a SUV, nicméně na konkrétní výsledky je potřeba si počkat, protože první testy lze očekávat až na podzim.

Michelin Alpin A4 a 5

Velmi dobrou konkurencí pneumatiky Continental ContiWinterContact TS850 je pneu další prémiové značky Michelin. Model Alpin A4 se pravidelně umisťoval rovněž na těch nejvyšších příčkách, právě za TS850. Výhodou tohoto modelu je to, že se vyrábí ve více rozměrech, takže je dostupná širšímu spektru vozů. V oblasti výdrže jsou na tom pneu Michelin vždy nejlépe. Pro tento rok značka Michelin připravila novinku – Alpin 5, která by měla každoročního vítěze TS850 porazit. Tento model by měl být ve všech směrech lepší, zejména v aquaplaningu a jízdě na ledu. I v případě této novinky aktuální testy odhalí výsledky, zda opravdu tento model předčí jiné, až v průběhu podzimu.

Na závěr vám přinášíme ještě kompletní tabulku 13 nejlépe hodnocených zimních pneu sestavenou portálem TestPneumatik.eu.

1

zdroj: Testpneumatik.eu