image-41633107-big

Sony PlayStation 4

V každém muži je kousek malého kluka, co si rád hraje, jen ty hry jsou už trochu jiné. Máte i vy doma fanouška her na PlayStationu? A chcete mu udělat opravdu maximální radost? Pak je volba jasná, protože nic lepšího než PlayStation 4 pořídit nemůžete. Tato světově nejvýkonnější herní konzole současnosti slibuje až neskutečný zážitek při hře i těch nejnáročnějších titulů. A nelže, to potvrdí jistě každý, kdo již měl možnost tento hráčský zázrak vyzkoušet.

Maximální zážitek ze hry

Vychutnat si naplno putování v jiných světech a ponořit se do hry natolik, že se budete cítit její součástí, to je to, co umožňuje 8jádrový procesor Jaguar od AMD s taktem 1,6 Ghz. Ten spojuje ohromný výkon navíc i s energeticky šetrných chodem, což je jeho další plus. Nová grafika Radeon o výkonu až 1,84 TFLOPS vykreslí i ty nejmenší detaily a vtáhne vás do děje jako nic jiného. Paměť RAM má velikost 8 GB a dalších 500 GB pojme disk. Samozřejmou součástí je WiFi pro možnost připojení k internetu a hraní her online. Konzole nemá díky výkonné Blue-ray mechanice problém se čtením téměř žádného dostupného formátu na světě, takže PS4 není jen herní konzole, ale skvělé multimediální centrum. Sony navíc slíbilo, že během příštího roku vydá nejméně 100 her optimalizovaných přímo pro PlayStation 4, takže bude pořád z čeho vybírat.

Nové možnosti

Skvělou novinkou je podpora vzdáleného hraní, tedy možnost hry vybraných titulů pro PS 4 na přenosné konzole PS Vita. Díky bezdrátovému WiFi připojení v domácí síti si tak můžete v klidu užít svou hru místo v obýváku třeba v pohodlí své postele na 5“ displeji svého PS Vity. A další vítanou možností je aplikace PlayStation App, která umožňuje použití tabletu nebo chytrého telefonu jako sekundárního displeje. Neustále tak budete moci sledovat třeba mapy při procházení herním světem, nebo videa vašich přátel. Příjemným potěšením je také oblíbený ovladač DualShock ve vylepšené podobě s extra citlivými senzory a se speciálním dotykovým panelem.

Co říci o PlayStation 4 jednou větou? Asi to, že je to skutečně povedená věc. Každý PS fanda nad takovým dárkem pod stromečkem dozajista zatleská.