ozvučení do školy

Školní zvonění nemusí být jen drnčící zvonek. Dnes letí melodické vyzvánění

Pokrok nezastavíme, což je ostatně patrné i na ozvučení škol. Ti starší si jistě ještě vzpomínají na protivný zvuk drnčícího zvonku, který oznamoval začátek a konec školního vyučování. Dnes se do popředí dostávají modernější systémy s melodickým zvoněním.

Moderní školní rozhlas

Možná jste to už také zažili, že jste byli připraveni poslouchat školní rozhlas a z reproduktoru se místo srozumitelného hlasu ozvalo jen praskání a vám se podařilo zachytit tak každé desáté slovo. Toto by už mělo být minulostí. Současné ozvučovací systémy a školní zvonění do škol jsou na daleko vyšší úrovni. Firma ELMIK nabízí ozvučení pro školy ve vysoké kvalitě. Na českém trhu se tato ryze česká společnost pohybuje už od roku 1994. Má tedy bohaté zkušenosti v montáži moderních školních rozhlasů, školního zvonění i hodin. Své služby nabízí jako komplexní. Zájemcům tedy dodává rozhlasové ústředny i s CD přehrávačem, reproduktory a rozhlasovým vedením. Dovede ozvučit tělocvičny i sportovní areály a nabídnout i dodávku a montáž časomíry, která je pro sportovní utkání nezbytná.

Užitečný školní pomocník 

Školy obvykle řeší možnost odvysílání informací pomocí školního rozhlasu. K tomu slouží moderní ústředna melodického zvonění, kterou jako komplexní dodávku nabízí firma ELMIK. Součástí dodávky je také SD karta s připravenými profily zvonění, a to od jednoduchých zvonků, mluvené zprávy až po hudební zprávy s mluveným slovem. Tato ústředna bude užitečným pomocníkem ve škole, kde je třeba zobrazovat přesný čas a v určitou hodinu pustit nahrávku zvuku.

Kvalitní reproduktory

Velmi důležitou součástí školního rozhlasu jsou reproduktory, aby přenášené slovo bylo srozumitelné v každé třídě a na každém místě ve škole. Jen tak se požadované informace dostanou opravdu ke každému. Reproduktory pro školní rozhlas mají vysokou citlivost a je možné je objednat s regulací hlasitosti. Mezi základní vybavení škol patří také hodiny s přesný časem. Firma ELMIK dodává digitální školní hodiny pro jednotný čas, a to v červeném, nebo modrém provedení.