Oblíbené lázně pro léčbu problémů s pohybovým aparátem

Oblíbené lázně pro léčbu problémů s pohybovým aparátem

Lázně Velichovky mají skvělou atmosféru, kterou doplňují klasické lázeňské vily, překrásný park a působivé podnebí Podkrkonoší. Klienti často jezdí do Velichovek léčit problémy s pohybovým aparátem i prožít odpočinkový víkend v lázních. Lázně byly založeny v roce 1897 a od té doby jsou útočištěm pro celé generace klientů, kteří se na oblíbené pobyty pravidelně vrací. Tyto lázně na pohybové ústrojí poskytují komplexní i příspěvkovou lázeňskou péči a jsou výjimečné ojedinělým zdrojem přírodní slatiny.

Bohaté zásoby přírodní slatiny

Zásoby přírodní slatiny ve Velichovkách jsou odhadovány na dalších 200 let. Díky tomu lázně poskytují exkluzivní slatinné zábaly, které přináší značnou úlevu při bolestech kloubů a páteře. Rašelina obsahuje také značné množství minerálních látek, a proto jsou zábaly prospěšné i pro pokožku.

Blahodárné slatinné zábaly

Slatinný zábal zaručuje prokrvení až překrvení partií, na které se nanáší ohřátá rašelinová pasta. Tím lze docílit zlepšení pohyblivosti. Rašelinový zábal mohou využívat i osoby s onemocněním kardiovaskulárního aparátu.

Rašelinová koupel

Slatinná koupel dosahuje vymizení bolestí, lepší fyzickou pohyblivost a celkové prohřátí organismu. To vše díky velkému množství uhličitanu vápenatého, které slatina obsahuje. Koupel se koná ve slatině s vodou o teplotě 42 °C. Pro velké množství lázeňských hostů tato koupel znamená zažehnání všech problémů s bolestmi kloubů, svalů i páteře.

Luxusní relaxace v lázních

Lázně nejsou určeny jen nemocným lidem. Do Velichovek často jezdí návštěvníci všech věkových generací, kteří si chtějí odpočinout a dopřát svému tělu luxusní péči. V lázeňské nabídce je široký výběr s wellness pobyty, mezi kterými si vybere opravdu každý. Starší manželské páry často vybírají lázeňské pobyty pro seniory. Oblíbené jsou také lázeňské víkendové pobyty, které obsahují ubytování v hezky vybavených pokojích, pestrou stravu a výběr blahodárných lázeňských procedur.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Slovinsko jako letošní tip na zimní dovolenou
Slovinsko jako letošní tip na zimní dovolenou
Lyžování, běžkování a snowboarding mezi Čechy neztrácí na popularitě. Pro ty z vás, komu jsou už naše hory příliš těsné...
Vybavte se na léto už nyní – nové plavky se slevou!
Vybavte se na léto už nyní – nové plavky se slevou!
Léto je sice za námi, ale proč si do svého šatníku nepořídit nějaký pěkný kousek letního oblečení? Kdo ví, třeba...
Za aktivním odpočinkem na Máchovo jezero
Za aktivním odpočinkem na Máchovo jezero
Voda tiše naráží na břeh rybníka v jemných vlnkách, vítr si pohrává s rákosím a v dálce šumí vzrostlý les....