Oblíbené lázně pro léčbu problémů s pohybovým aparátem

Oblíbené lázně pro léčbu problémů s pohybovým aparátem

Lázně Velichovky mají skvělou atmosféru, kterou doplňují klasické lázeňské vily, překrásný park a působivé podnebí Podkrkonoší. Klienti často jezdí do Velichovek léčit problémy s pohybovým aparátem i prožít odpočinkový víkend v lázních. Lázně byly založeny v roce 1897 a od té doby jsou útočištěm pro celé generace klientů, kteří se na oblíbené pobyty pravidelně vrací. Tyto lázně na pohybové ústrojí poskytují komplexní i příspěvkovou lázeňskou péči a jsou výjimečné ojedinělým zdrojem přírodní slatiny.

Bohaté zásoby přírodní slatiny

Zásoby přírodní slatiny ve Velichovkách jsou odhadovány na dalších 200 let. Díky tomu lázně poskytují exkluzivní slatinné zábaly, které přináší značnou úlevu při bolestech kloubů a páteře. Rašelina obsahuje také značné množství minerálních látek, a proto jsou zábaly prospěšné i pro pokožku.

Blahodárné slatinné zábaly

Slatinný zábal zaručuje prokrvení až překrvení partií, na které se nanáší ohřátá rašelinová pasta. Tím lze docílit zlepšení pohyblivosti. Rašelinový zábal mohou využívat i osoby s onemocněním kardiovaskulárního aparátu.

Rašelinová koupel

Slatinná koupel dosahuje vymizení bolestí, lepší fyzickou pohyblivost a celkové prohřátí organismu. To vše díky velkému množství uhličitanu vápenatého, které slatina obsahuje. Koupel se koná ve slatině s vodou o teplotě 42 °C. Pro velké množství lázeňských hostů tato koupel znamená zažehnání všech problémů s bolestmi kloubů, svalů i páteře.

Luxusní relaxace v lázních

Lázně nejsou určeny jen nemocným lidem. Do Velichovek často jezdí návštěvníci všech věkových generací, kteří si chtějí odpočinout a dopřát svému tělu luxusní péči. V lázeňské nabídce je široký výběr s wellness pobyty, mezi kterými si vybere opravdu každý. Starší manželské páry často vybírají lázeňské pobyty pro seniory. Oblíbené jsou také lázeňské víkendové pobyty, které obsahují ubytování v hezky vybavených pokojích, pestrou stravu a výběr blahodárných lázeňských procedur.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Kuba – země mnoha zážitků
Kuba – země mnoha zážitků
Poznávací zájezdy představují jedinečnou příležitost, jak během krátkého časového úseku poznat vyhlášená místa a kulturu zvolené země. Pečlivě organizovaná výprava...
Užijte si poslední letní dny!
Užijte si poslední letní dny!
Konec léta se nezadržitelně blíží a zima už ťuká na vrátka. Nejvíce je to cítit v oblastech pod horami, kde se...
Zimní dovolená, na kterou jen tak nezapomenete
Zimní dovolená, na kterou jen tak nezapomenete
Už máte vybráno, které hory letošní zimu navštívíte? Co takhle široké a upravené sjezdovky, slunečný den plný pohodového lyžování, které...