dílenský nábytek

Nábytek do dílny musí být praktický a pevný

Ono se lehce řekne, pořídíme si dílnu, ale co do ní? Bez pořádného dílenského nábytku se neobejde žádná domácí ani průmyslová dílna. Aby všechny předměty měly svoje místo a v dílně byl řád, pak vám nezůstane nic jiného než se po nějakém nábytku do dílny podívat. Naštěstí je současný trh na toto zařízení připravený a v obchodech najdete poměrně široký výběr.

Dílenské stoly a ponky

Čím asi začnete? Nejspíš to budou dílenské stoly a ponky, které si jako nábytek do dílny pořídíte a které mají výšku 880 mm. Zajímavě řešené jsou mobilní dílenské stoly a ponky, u nichž si můžete vybrat typ  i počet koleček, a to dvě, nebo čtyři. Výborná je také variabilita vybavení a možnost centrálního zamykání bloku se shodným klíčem. Buď si můžete pořídit pracovní stůl se zásuvkami, nebo bez nich, přičemž základním vybavením zásuvek je pojistka proti samovolnému vysunutí zásuvky. Je to nezbytná součást stolů, díky níž jsou bezpečnější a manipulace s nimi je pohodlnější. 

Jako desku pracovního stolu v dílně můžete použít ty z dubového masivu nebo lisované bukové dýhy, které mají sražené hrany a jsou ošetřené roztokem lněné fermeže a přísad. Tyto desky se vyrábějí v různých velikostech a v tloušťce 40 nebo 50 mm.

Dílenské skříně

Mezi dílenský nábytek, bez kterého se určitě neobejdete, patří dílenské skříně. Obvykle se vyrábějí z plechu, takže se hodí i do náročných podmínek průmyslového provozu. Můžete do nich ukládat lehčí i rozměrnější předměty, protože nosnost skříní se pohybuje okolo 600 kg.

Na výběr jsou vertikální skříně s výsuvnými dveřmi a oboustrannými perfopanely, jež jsou zajištěné proti nenadálému vysunutí blokací. Skříně mají centrální zamykání. Pokud vám tento typ skříní nevyhovuje, pak vybírejte ty s plnými plechovými nebo prosklenými dveřmi z bezpečnostního tvrzeného skla. Plechové skříně jsou opatřené kvalitním lakovým nátěrem a vyznačují se perfektním zpracováním.