Loket nad Ohří

Loket nad Ohří

Existuje řada argumentů, proč navštívit půvabné městečko Loket nad Ohří, které se rozprostírá v CHKO Slavkovský les. Loket je obklopen skvostnou krajinou a jeho nejvýznamnějším turistickým lákadlem je majestátní hrad stojící na vysoké skále.

Loket nad Ohří nabízí spoustu pozoruhodností v každém ročním období. Bohatý kulturní program zahrnuje různé výstavy, koncerty i divadelní představení. V zimním období jsou zdejší atrakcí vánoční trhy, které se odehrávají na nádvoří hradu. Naladíte se na vánoční atmosféru a poslechnete si starověkou hudbu.

Milovníci historie a památek si přijdou na své

Dominujícím pozůstatkem dlouhé historie města je hrad Loket, který je známý svou pohnutou historií. V minulosti vyhořel, poté byl přebudován na věznici, ale na konci 20. století si hrad prošel kompletní rekonstrukcí a po jejím dokončení byl zpřístupněn veřejnosti. Ochoze věže otevírají panoramatický výhled nejen na samotné městečko, ale také na údolí Ohře. Pod hradem stojí pozdně gotický kostel sv. Václava.

Srdcem města je náměstí se sousoším Nejsvětější Trojice. Za zmínku stojí také pivovar Svatý Florian, jehož založení se datuje v roce 2006. Svou činností pivovar navazuje na zdejší několikaletou tradici vaření piva. V podhradí se ukrývá ojedinělý přírodní amfiteátr, kde se po večerech konají různá divadelní a operní představení a kulturní akce.

I okolí má co nabídnout

Nemusíte zůstávat pouze v Lokti, poohlédnete se po dobrodružství i v blízkém okolí. Jsou zde vybudované stezky, které vedou na památku Moučné pytle. Je zde vybudovaná také trasa do Karlových Varů, kterou zdoláte na kole.

Chcete-li navštívit Loket, ubytujte se v doporučeném pensionu Ulrika, který se nachází v starobylém jádru tohoto půvabného města. Pension s dvoulůžkovými pokoji slibuje komfortní ubytování s nadstandardním vybavením. Více informací zhlédněte na stránkách pensionu Ulrika.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Nebraňte se právnímu zastoupení při vymáhání odškodnění. Pomůžete si!
Nebraňte se právnímu zastoupení při vymáhání odškodnění. Pomůžete si!
Už jste si také někdy řekli „Tohle se mi stát nemůže“, a ani jste se nenadáli a ono se vám...
Nejlepší místo na svatbu nebo oslavu? Rodinné vinařství na jižní Moravě!
Nejlepší místo na svatbu nebo oslavu? Rodinné vinařství na jižní Moravě!
Luxusní moravské víno, krásné prostředí, příjemní lidé a kouzelná atmosféra – tohle všechno zažijete v srdci Pálavy, na nezapomenutelném místě...
Ideální auta na hory
Ideální auta na hory
Tak jako ženy často hledají ideál mužské krásy, tak i muži touží vlastnit, popřípadě se alespoň projet v dokonalé plechové...

1 názor