Loket nad Ohří

Loket nad Ohří

Existuje řada argumentů, proč navštívit půvabné městečko Loket nad Ohří, které se rozprostírá v CHKO Slavkovský les. Loket je obklopen skvostnou krajinou a jeho nejvýznamnějším turistickým lákadlem je majestátní hrad stojící na vysoké skále.

Loket nad Ohří nabízí spoustu pozoruhodností v každém ročním období. Bohatý kulturní program zahrnuje různé výstavy, koncerty i divadelní představení. V zimním období jsou zdejší atrakcí vánoční trhy, které se odehrávají na nádvoří hradu. Naladíte se na vánoční atmosféru a poslechnete si starověkou hudbu.

Milovníci historie a památek si přijdou na své

Dominujícím pozůstatkem dlouhé historie města je hrad Loket, který je známý svou pohnutou historií. V minulosti vyhořel, poté byl přebudován na věznici, ale na konci 20. století si hrad prošel kompletní rekonstrukcí a po jejím dokončení byl zpřístupněn veřejnosti. Ochoze věže otevírají panoramatický výhled nejen na samotné městečko, ale také na údolí Ohře. Pod hradem stojí pozdně gotický kostel sv. Václava.

Srdcem města je náměstí se sousoším Nejsvětější Trojice. Za zmínku stojí také pivovar Svatý Florian, jehož založení se datuje v roce 2006. Svou činností pivovar navazuje na zdejší několikaletou tradici vaření piva. V podhradí se ukrývá ojedinělý přírodní amfiteátr, kde se po večerech konají různá divadelní a operní představení a kulturní akce.

I okolí má co nabídnout

Nemusíte zůstávat pouze v Lokti, poohlédnete se po dobrodružství i v blízkém okolí. Jsou zde vybudované stezky, které vedou na památku Moučné pytle. Je zde vybudovaná také trasa do Karlových Varů, kterou zdoláte na kole.

Chcete-li navštívit Loket, ubytujte se v doporučeném pensionu Ulrika, který se nachází v starobylém jádru tohoto půvabného města. Pension s dvoulůžkovými pokoji slibuje komfortní ubytování s nadstandardním vybavením. Více informací zhlédněte na stránkách pensionu Ulrika.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Kuba – země mnoha zážitků
Kuba – země mnoha zážitků
Poznávací zájezdy představují jedinečnou příležitost, jak během krátkého časového úseku poznat vyhlášená místa a kulturu zvolené země. Pečlivě organizovaná výprava...
Užijte si poslední letní dny!
Užijte si poslední letní dny!
Konec léta se nezadržitelně blíží a zima už ťuká na vrátka. Nejvíce je to cítit v oblastech pod horami, kde se...
Zimní dovolená, na kterou jen tak nezapomenete
Zimní dovolená, na kterou jen tak nezapomenete
Už máte vybráno, které hory letošní zimu navštívíte? Co takhle široké a upravené sjezdovky, slunečný den plný pohodového lyžování, které...

1 názor