závitové kalibry

Kalibry od Michovský-TOOLS

V průmyslové výrobě je při zpracování kovů nutné dodržovat rozměry velmi přesně. Každá desetina milimetru je znát, obzvlášť když se vyrábí součásti pro komplexní výrobek, takže do sebe musí všechno přesně pasovat.

Součástky je proto důležité několikrát změřit. Údaj podle výkresu se zadává do stroje, který kov obrábí, ale rozměry by měly být zkontrolovány ještě po vyrobení. V případě sériové výroby by mělo být namátkově přeměřeno aspoň pár kousků.

Jak se měří v průmyslové výrobě?

Z domácího prostředí nejspíš znáte klasické posuvné měřítko. I když je jeho digitální varianta docela dost přesná, ve velkovýrobě se kvůli úspoře času používá něco jiného.

Když vyrábíte více kusů stejného výrobku, vyplatí se pořídit si kalibr. Kalibr sice neměří, není na něm ani žádná stupnice, ale rovnou ukáže, zda výrobek odpovídá požadovaným rozměrům. Konkrétní kalibry se totiž vyrábí se zadanými rozměry, takže už není třeba koukat na stupnici – eliminuje se taktéž možnost lidské chyby.

Jak se kalibry používají?

Běžný kalibr má dvě části, nebo dvě strany, na které (či do nichž) se výrobek nasadí. Jedna část by měla padnout přesně, druhá nesmí jít nasunout. Pokud jdou nasunout obě strany, jedná se o neopravitelný zmetek. Když nejde ani jedna, dá se součástka ještě upravit na požadované rozměry.

Kalibry se vyrábí v celé řadě druhů podle účelu. Velmi často uvidíte třmenové, válečkové, kuželové a závitové kalibry. Některé se prodávají běžně, jiné je nutné vyrobit na míru. A právě tím se zabývá společnost Michovský –TOOLS.

Firma dodává kalibry a měřidla pro zpracování kovů především pro průmyslovou výrobu. Mají velké skladové zásoby, takže expedují většinu zakázek do 24 hodin. V případě kalibrů na míru je čas dodání delší. Společnost je schopná podle výkresu vyrobit kalibry s atypickými rozměry, stoupáním, jinou tolerancí atd. V případě potřeby je neváhejte kontaktovat, větší odborníky s příjemnějším jednáním budete hledat těžko.