bride-6230420_640

I plnoštíhlé postavě sluší letní maxi šaty

S příchodem letního počasí se na scénu dostávají šaty, kterým se nemusí vyhýbat ani ženy s plnoštíhlou postavou. Stačí totiž zvolit vhodný střih a taktéž správný odstín. Šaty doladíte různými doplňky a máte připravený outfit do práce i na oslavu. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat šaty, které vám vydrží i na několik nadcházejících sezón.

Vybrat takové letní maxi šaty, které vám budou slušet, a přitom zakryjí nedostatky a zdůrazní přednosti, není tak jednoduché. Podívejte se tedy na několik praktických tipů.

Kvalita

Sice dokážete koupit lehké bavlněné šaty za 250 Kč u zahraničních prodejců s levným oblečením, ale po kvalitativní stránce jsou naprosto nevyhovující. Jakmile je operete, zmenší se, případně roztáhnou. Investujte raději i 2 000 Kč do kvalitních šatů, které vám vydrží roky. Kvalitní oblečení nejenže šetří peníze, ale také pomáhá životnímu prostředí tím, že se vyhnete takzvané rychlé módě.

Pamatujte, že jedny kvalitní šaty jsou mnohem lepší než patery nekvalitní z látky, které se po pár týdnech nošení roztáhne, ba dokonce i roztrhne.

Materiál

Existuje spousta různých druhů materiálů, přičemž letošní sezónu jsou oblíbené bavlněné a lněné šaty. Zmíněné materiály se vyznačují dlouhou životností, takže vám šaty vydrží i několik sezón. Přírodní tkaniny si dobře udržují tvar.

Střih a velikost

Dále při výběru myslete na střih a velikost šatů. Jestliže jsou šaty příliš malé či naopak velké, nebudete je chtít nosit, protože se v nich nebudete cítit dobře. V případě, že budete šaty vybírat přes internet, dobře se poměřte, ať sáhnete po správné velikosti. Na internetu nakoupíte i doplňky k letním outfitům, jako je dámský kožený pásek a podobně.

Podívejte se do českého e-shopu La Silueta, který je populární mezi plus size ženami.