201305300119

Digitální siloměry

Možná právě uvažujete nad koupí přístroje zvaného siloměr. Potřebujete ho pro svou práci či do dílny. Doporučili vám ho známí jako výbornou věcičku, ale vy vlastně přesně nevíte, jak funguje? Pak je nasnadě otázka. Co je to vlastně siloměr?

To je důležitá otázka na úvod a my si ho ve zkratce představíme. V podstatě se jedná o přístroj, který měří velikost síly nebo krouticího momentu. Pro velikost síly je měřítkem stupeň deformace například pružiny u siloměru. Síla, kterou naměříme, se může odečítat buď opticky na stupnici, nebo pomocí elektrického měření.

Něco o Andilog Technologies

Pokud jste se rozhodli, že siloměr zakoupíte, vybírejte pouze kvalitní výrobky. Dobrým řešením může být nabídka od společnosti Andilog Technologies, která je odborníkem na vývoj, výrobu a servis různých technologií pro měření síly a krouticího momentu. Její výrobky jsou známé po celém světě. Její hlavní sídlo je ve Francii a druhé na Floridě. Prostřednictvím distributorů je možné zakoupit výrobky na všech kontinentech. V její nabídce můžete nalézt elektronické (digitální) siloměry, měřidla krouticího momentu, zobrazovací jednotky a další.

Velmi oblíbený je digitální siloměr CENTOR First. Je to jednoduchý, ale zároveň dobře vybavený digitální siloměr. Měřit s ním můžete tažnou i tlačnou sílu a všechny naměřené hodnoty se vám zobrazí na přehledném displeji. Ovládání je naprosto jednoduché pomocí čtyř kláves (vyhodnocení max. hodnoty v tahu nebo tlaku, volič jednotek měření, nulování, zapnout nebo vypnout). Navíc na displeji se vám zobrazuje i pásový graf, který podává informace o aktuálním využití kapacity snímače.

CENTOR First je dobrým pomocníkem pro měření během výroby. Vestavěný snímač vydrží překročení své kapacity až o 200 %.

Jedná se o jednoduchý a zároveň cenově dostupný přístroj, který je možné zakoupit v měřících rozsazích od 100 N do 50 N. Je dodáván včetně kalibračního listu. Z měřícího rozsahu je dovolená chyba do 0,25 %.

Sdílet článek