reflexní vesta

Buďte vidět, buďte v bezpečí!

V posledních letech se začal klást obrovský důraz na viditelnost na vozovce a mezi chodci, protože řada incidentů a závažných nehod odhalila nedostatek prevence zejména u chodců. Lidé nevěnují pozornost svému oblečení a často v tmavém, nevýrazném oděvu vstupují do vozovky, nebo přechází silnice za běžného provozu. Takové akce mohou končit až tragicky. Byť mají řidiči předvídat a jízdu automobilem přizpůsobit okolním podmínkám, často chodce registrují na poslední chvíli, kdy je kolize prakticky nevyhnutelná. Zejména pak u dětí bychom měli být velmi opatrní a vybavit je reflexními prvky, pro lepší viditelnost i bezpečí během dne.

Investujte do reflexní vesty

Reflexní vesta je cenově dostupným prvkem pro zajištění viditelnost i těch nejmenších. Dětská reflexní vesta Altima s potiskem splňuje normy a zároveň je hravá a veselá, takže děti vůbec nemají pocit, že na ně oblékáte něco praktického a nevzhledného. V nabídce najdete oranžové i žluté homologované vesty s reflexními pruhy. Nejsou to ale pouze vesty, díky nimž jste vidět. To platí u dětí, dospělých i sportovců pohybujících se po komunikaci. Reflexní pásky, odrazky, tkaničky, samolepky či přívěsky mohou zdobit váš batoh, tašku nebo helmu a kolo. Jsou to levní pomocníci, díky nimž o vás bude mít každé vozidlo na cestě dokonalý přehled. Vyzkoušejte reflexní prvky a buďte vidět v šeru i ve tmě!

Výrobci myslí i na nejmenší

Na internetu seženete mnoho variant reflexních vest, prvků a doplňků pro zvýšení vlastní viditelnosti. Vesty jsou vhodné pro děti již od dvou let a slibují jednoduchý systém uchycení, které dítě neomezuje v pohybu a zároveň nespadne. Přední výrobci navrhují reflexní prvky také pro naše čtyřnohé kamarády, psy a kočky, které chceme označit a v případě ztráty předejít jejich zbytečné smrti na cestách. Spousta nažehlovacích aplikací a záplat vám umožní být vidět za každé situace a to je důvod, proč investovat právě do reflexních prvků a označit celou svou rodinu.

Sdílet článek