Bez flipchartu ani čáru

Bez flipchartu ani čáru

Když potřebujete udržet myšlenku, napíšete to do poznámkového bločku, přilepíte si lísteček na nějaké viditelné místo nebo připíchnete na nástěnku. Ale co když je třeba sdílet myšlenku týmově? Často se to děje třeba na firemní schůzce, brainstormingu či jen při přemýšlení užší skupinky. Pro takové případy se hodí mít v kanceláři buď tabuli / flipchart.

Flipcharty jsou velké listy papíru, obvykle umístěné na stojanu, kreslí se na ně většinou tlustými barevnými fixy. Možná vám v 21. století tahle vymoženost přijde jako ze staré školy, ale při prezentování má oproti technologiím mnoho výhod.

V čem jsou flipcharty lepší než digitální technologie

Především poskytují dobrý způsob komunikace s publikem. Nejen že lze na flipchartu prezentovat vlastní nápady, ale lze ho využít k přímé interakci s lidmi. Do prezentace pravděpodobně v průběhu přednášky nebudete připisovat data, zato na list papíru lze průběžně dopisovat.

Navíc si nemusíte dělat starosti s hesly, projektorem a prodlužkami. Flipcharty jsou analogové a fungují bez technologií. Prostě přijdete, mluvíte a kreslíte.

Flipcharty, stejně jako kancelářské tabule na křídu a bílé tabule s fixy, umožňují spontánnost. Na papír se hezky kreslí a lze na něj snadno dopisovat vstup přímo od posluchačů. Ale zatímco tabuli pravidelně mažete, na papírech zůstávají informace uchované. Až skončí přednáška, stačí vzít všechny popsané papíry a zapsané informace zdigitalizovat.

Z různých průzkumů vyplývá, že pokud používáte flipchart (a ne elektronickou prezentaci), posluchači jsou aktivnější, více se s vámi zapojují do hovoru a kladou více otázek. Možná je to i díky tomu, že psaní rukou vyžaduje čas a to lidem poskytuje pauzu, aby mohli absorbovat informace.

Navíc flipchart je v podstatě jednorázová investice, pak už dokupujete jen papíry a občas fixy, což vás finančně nezruinuje. A určitě je to levnější verze než nákup dataprojektoru. Mrkněte na www.kancelarskepotreby.cz. Existuje více druhů flipchartů, liší se designem, tím, zda jsou magnetické, velikostí, stabilností apod. Výběr je opravdu bohatý.

Sdílet článek

Lidé, kteří četli tuto recenzi, si prohlédli také:
Jak na výběr bezpečnostní kamery
Jak na výběr bezpečnostní kamery
V současné době snad každý někdy narazí na zlodějíčka, který si hodlá přivlastnit to, co mu nepatří. Firemní ani soukromé...
Mycí stroje Hakomatic zaručují dokonale čistou podlahu
Mycí stroje Hakomatic zaručují dokonale čistou podlahu
Podlahové mycí stroje využijí majitelé rozlehlých prostor, velkých hal a prodejních ploch. Profesionální pomocníky v podobě podlahových mycích strojů využijete...
Pracovní nasazení prochází žaludkem
Pracovní nasazení prochází žaludkem
Chcete-li svým zaměstnancům dopřát další lákavé benefity, zařiďte pro ně firemní stravování formou distribuce hotových jídel, minutek, polévek, ovocných i...